archiveBarcelona

Sporti

PSG e eliminon Barcelonën nga Liga e Kampionëve

Paris Saint Germani e ka eliminuar Barcelonën nga Liga e Kampionëve, shkruan Gazeta inFokus. Parisienët dhe katalunasit kanë luajtur baras 1-1 në duelin kthyes, por me rezultat të përgjithshëm 5-2, skuadra e drejtuar nga Pochetino është kualifikuar në çerekfinale të kësaj gare. Në takimin e zhvilluar në stadiumin ‘Parc des...
Sporti

Punë e kryer: Ky do të jetë trajneri i ri i Barcelonës

Barcelona ka zgjedhur Ronald Koeman për t’u ringritur pas një sezoni dëshpërues, që u mbyll me poshtërimin që i bëri ekipit katalan Bayerni në çerekfinale të Championsit. Presidenti Josep Maria Bartomeu ka qenë në kontaktet të vazhdueshme me holandezin gjatë ditëve të fundit dhe parimisht marrëveshja është arritur. 57-vjeçari, ish-mbrojtësi...
Sporti

Gazeta spanjolle: Messi do të largohet nga Barça verën e ardhshme

Gazeta spanjolle Cadena Ser raporton se kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi, është i lodhur nga akuzat dhe fajësimi për të gjitha problemet në klubin katalonas dhe dëshiron të largohet në fund të kontratës së tij aktuale. Lionel Messi i ka ndërprerë bisedimet me drejtuesit e klubit për rinovimin e kontratës...
Sporti

Barcelona në krizë të thellë nga koronavirusi

Pandemia e koronavirusit ka dëmtuar shumë skuadra në aspektin financiar, dhe këtu nuk bën përjashtim as një emër i madh si Barcelona. Drejtuesit katalanas ja ulën me 70% pagën në muajin maj lojtarëve dhe janë gati ta bëjnë sërish të njëjtën gjë, përcjell GazetaBlic. Barcelona po parashikon t’i ulë pagat...
Sporti

Këtë goditje nuk mund ta ndalë Barcelona

Osasuna-Barcelona, ndeshje e vlefshme për javën e tretë të kampionatit spanjoll ka nisur me një “golazo” të realizuar nga vendasit. Autori i këtij golit ka qenë Roberto Torres, i cili ka shtangur Ter Stegen me një predhë në minutën e shtatë....
Sporti

Lajm fantastik për Barcelonën, po rikthehet ylli i madh

Carles Puyol po rikthehet tek Barcelona. Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, i ka kërkuar ish qendër mbrojtësit që të marr një post drejtues në skuadër. Puyol pritet të jetë ai që do ta zëvendësoj Pep Seguran, pas kërkesës së shtruar nga vet presidenti i skuadrës. ‘Sport’ shkruan se nëse...
1 2 3 4
Page 1 of 4