archiveAvdullah Hoti

Lajme

“Sot qeveria Kurti bie, Avdullah Hoti bëhet kryeministër”

Njohësi i çështjeve politike, Ramush Tahiri mbrëmë në RTK ka thënë se Qeveria Kurti nesër do të bie dhe se votat do të jenë të mjaftueshme. Sipas Tahirit, mandatin e kryeministrit do ta marrë Avdullah Hoti i LDK’së. ‘’Qevera Kurti do të bjerë. Votat janë të mjaftueshme për rrëzimin e...
Lajme

Hoti: Sot Kurti nuk e ka shkarkuar Veliun por veten e tij!

Zëvendëskryeministri, Avdullah Hoti, ka thënë se vendimi i kryeministrit për shkarkimin e ministrit të Punëve të Brendshme, Agim Veliut, është mungesë totale e përgjegjësisë institucionale e ndjeshmërisë ndaj të cilës ndodhet Kosova. Ai ka shtuar se Kurti me këtë veprim nuk e ka shkarkuar Veliun por veten e tij, duke...
Lajme

Ndodhë e papritura! Avdullah Hoti e ‘godet’ Albin Kurtin!

Zëvendëskryeministri i parë, Avdullah Hoti, i ka bërë thirrje kryeministrit Albin Kurti, ta largojë taksën, dhe atë menjëherë. Hoti ka shkruar në Facebook se taksa duhet të hiqet menjëherë, për të ruajtur marrëdhëniet e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. “Taksa duhet të hiqet SOT, MENJËHERË, PLOTËSISHT. Nuk ka...
Lajme

Hoti pyet Haradinajn: Pse nuk e morët vetë në dorë dialogun?

Ish shefi i Grupit Parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, i ka reaguar kryeministrit në detyrë Ramush Haradinaj lidhur me deklarimet rreth dialogut me Serbinë. Haradinaj kishte deklaruar se kur kishte marr postin kishte filluar copëtimi i Kosovës. “Kur e mora postin veç kishin filluar punimet për copëtimin...
Lajme

Hoti tregon se kujt i takon posti i Kryeministrit

Avdullah Hoti, Kryetar i Grupit Parlamentar të LDK-së ka deklaruar se opozita e sotme do të qeverisë me vendin pas zgjedhjeve. I pyetur nëse LDK do t’ia lëshojë postin e Kryeministrit, Hoti thotë se për këtë do të vendos partia e tij, por sipas tij, duhet të bëhet rregull që...
1 31 32 33 34 35
Page 33 of 35