archiveAvdullah Hoti

Lajme

Hoti: Do të rriten pensionet që janë nën 100 euro

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, teksa e ka shpalosur programin për rimëkëmbje ekonomike për vitin 2021, ka bërë të ditur se është vendosur që të ndahen miliona euro për kategori të ndryshme, raporton Gazeta Sinjali. Hoti ka thënë se ky program, ka 16 masa, në njëra prej të cilës është...
Lajme

Dita e koalicioneve, LDK-AKR koalicioni i parë parazgjedhor

Aleanca Kosova e Re dhe Lidhja Demokratike e Kosovës, pritet që sot të zyrtarizojnë koalicionin parazgjedhor për zgjedhjet e parakohshme parlamentare. Kështu ka bërë të ditur Naim Murseli, këshilltari i politik i Behgjet Pacollit. “Sot deri në ora 18:00 do të deklarohet koalicioni parazgjedhor me LDK-në në Komisionin Qendror të...
Lajme

Hoti paralajmëron rikthimin e reciprocitetit me Serbinë

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka paralajmëruar sot rikthimin e reciprocitetit me Serbinë, shfuqizimi i të cilit ishte një nga vendimet e para të tij kur erdhi në krye të Qeverisë. Hoti, në një konferencë të përbashkët për media me përfaqësuesit e Luginës së Preshevës tha se në shtator do...
Lajme

Kryeministri Hoti i thur lavde Gjakovës

Kandidati për kryeministër i LDK-së, Avdullah Hoti ka vizituar qytetin e Gjakovës. Në postimin që e ka bërë në rrjetet sociale, Hoti i ka thurur lavde qytetit të Gjakovës, transmeton Indeksonline. “Gjakovë, të kam jetuar në shkollë të mesme dhe të falënderoj për krejt çka kam mësuar nga ti”, tha...
Lajme

“LDK është themeluesja dhe garantuesja e shtetit të Kosovës”

Kandidati për Kryeministër nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka vizituar sonte Komunën e Prizrenit, ku është takuar me anëtarë e simpatizantë. Hoti me këtë rast, shkruan se Prizreni është shpirti i përhershëm i historisë shqiptare, ndërsa potencon se iu premtua mbështetje ndaj LDK-së në zgjedhjet e...
Lajme

Alarmon kryeministri Hoti: Varianti i ri i Covid po përhapet me shpejtësi

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti, ka bërë thirrje për kujdes maksimal përgjatë ditëve në vijim, meqë ka thënë se varianti i ri i koronavirusit po përhapet me shpejtësi. Hoti, në llogarinë e tij në ‘Facebook’, ka shpërndarë edhe listen e komunave në bazë të rrezikshmërisë së transmetimit, pas njoftimit të...
1 2 3 4 5 35
Page 3 of 35