archiveAvdullah Hoti

Lajme

Hoti: Paga minimale do të jetë 300 euro, pa dallim moshe

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryeministër, Avdullah Hoti, në prezantimin e programit për zgjedhjet e 14 shkurtit, ka theksuar që prioriteti i parë do të jetë shëndetësia. Hoti ka thënë se do të punojnë për vaksinim, dhe se do të fillohet me sigurime shëndetësore, premtim i kahmotshëm i...
Lajme

Hoti paralajmëron kthim në normalitet, madje edhe lejimin e dasmave

Kryeministri në detyrë, Avdullah Hoti është ka thënë se vaksinimi kundër Covid-19 në Kosovë fillon në shkurt, ndërsa paralajmëroi kthim në normalitet. “Vaksinimin e kategorive të rrezikuara do ta përfundojmë në muajt mars dhe prill dhe do ta kthejmë normalitetin në këtë vend në fillim të pranverës. Bizneset të mund...
Lajme

​LDK prezanton planin qeverisës: 6 miliardë euro investime në 7 vjetët e ardhshme

Kandidati për kryeministër nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Avdullah Hoti, ka prezantuar programin qeverisës të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Hoti ka thënë janë ndarë shtylla kryesore të programit, që janë sundimi i ligjit dhe integrimet euroatlantike, mirëqenia e qytetarëve, sundimi i ligjit, dhe çështje të tjera të ndërlidhura me interesin...
Lajme

Hoti: LDK sikur Liverpooli, të dytë i kanë themelet e forta

Kryeministri në detyrë i Kosovës Avdullah Hoti, është tifoz i klubit të Liverpoolit. Klubi anglez aktualisht nuk po kalon nëpër një formë të mirë. I pyetur nga gazetarët se a ka ngjashmëri mes Liverpoolit në futboll dhe Lidhjes Demokratike të Kosovës në politikë, Hoti tha se LDK është sikur Liverpooli....
Lajme

“LDK’ja synon fitoren e radhës në Kosovë”

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hoti, ka thënë se partia e tij, synon fitoren e radhës në zgjedhjet që do të mbahen me 14 shkurt. Këtë, Hoti e ka thënë gjatë vizitës së degës së LDK-së në Viti, ku tha se aktivistët e kësaj partie janë të gatshëm...
1 2 3 4 35
Page 2 of 35