archiveAustrali

Interesante

Shikoni si zhduket ky njeri, pak para se të eksplodonte kamioni

Një video interesante ka kapur momentin kur një kamion eksplodon dhe merr flakë, por ata që e kanë shikuar videon kanë mbetur të habitur pasi kanë vërejtur një burrë në prapavijë duke u zhdukur para se kamioni të eksplodojë. Videoja u lëshua pas një hetimi të Gjykatës Coroner të Viktorias,...
Lajme

Kapet i dyshuari që i mori jetën shqiptarit në Australi

Policia australiane arrestoi vrasësin e dyshuar të 46-vjeçarit shqiptar në Australi, trupi i pajetë i të cilit u gjet brenda banesës së tij më 12 Tetor. I arrestuari është Aaron Donald Carver 35 vjeç, i cili u kap ditën e premte në Queensland. Policia e akuzon atë për vrasje dhe...
Lajme

Fitoi shumë para duke mashtruar se ka kancer, i ndodhi kjo

Një grua në Australi është kapur nga policia pasi ka marrë 55 mijë dollarë nga një faqe për mbledhjen e fondeve, duke mashtruar se vuan nga kanceri. Lucy Wieland përdori rrjetet sociale për të treguar disa dokumente të rreme të trajtimit të kancerit të vezoreve. Ajo hapi një llogari në...