archiveAudi

Auto

Studimi: Meshkujt tradhtarë vozisin “Audi”

A vozitë veturë të markës “Audi” partneri juaj? Nëse po, atëherë duhet të keni kujdes të shtuar. Një anketim i kamotshëm, i kryer nga sajti ndërmjetësues i tradhtarëve me bazë në Britani, “Illicit Encounters”, ka zbuluar se vetura Audi është më e zakonshmja tek anëtarët e vet. Nga 800,000 anëtarë...
Auto

‘Galaxy Blue’, Audi prezanton një model Q8 ekstra

Disa ditë më parë, Audi na ngacmoi me një video të një interiori të klasës së lartë që i përket një prej modeleve të tyre, në një sallë ekspozite në Neckarsulm të Gjermanisë. Më vonë ata zbuluan se makina ishte një Q8, e veshur me një enterier metalik Galaxy Blue....
Auto

BMW vazhdon ta mposht Mercedesin dhe Audi-në me shitje në SHBA

BMW vazhdon të udhëheqë garën e shitjes së automjeteve luksoze në Shtetet e Bashkuara, edhe pse shitjet e përgjithshme në këtë segment ranë gjatë muajit prillit. Auto News raporton se muajin e kaluar BMW shiti një total prej 23,816 automjetesh në të gjithë Shtetet e Bashkuara, një rritje 1,4 për...
Sporti

Lojtarët e Realit marrin Audi’të e reja

Stafi i Real Madridit ka marrët veturat zyrtare për pjesën e mbetur të sezonit. Gjatë një ceremonie që u zhvillua këtë të enjte, lojtarët madrilen kanë marrë çelësat për Audi-të e tyre të reja. Shumica dërrmuese prej tyre kanë zgjedhur modele SUV: Benzema, Vinicius, Lucas Vázquez apo Keylor, kanë zgjedhur...
1 2
Page 1 of 2