archiveAstrit Gashi

Lajme

Gashi: Ka informata se kryeministri Hoti ka ofruar dorëheqjen

Gazetari Astrit Gashi duke folur për zhvillimet e fundit në vend dhe telashet e Qeverisë, tha se ka informacione se kryeministri Avdullah Hoti ka ofruar dorëheqjen e tij, shkruan Reporteri.net. “Ka informacione që kryeministri Hoti ka ofruar dorëheqjen. Është i gatshëm të jap dorëheqjen”, tha Gashi. Ai është shprehur se...
Lajme

Astrit Gashi rreth vizitave për Kurban Bajram: Mos ia maroni varrin mikut dhe farefisit, të mos festojmë këtë vit që viteve tjera të jemi të gjithë bashkë

Publicisti dhe gazetari Astrit Gashi, ka bërë thirrje që mos të ketë vizita tek të afërmit për Festën e Kurban Bajramit, për shkak të situatës së krijuar nga COVID-19. Në një shkrim të tij në Facebook, Gashi ka thënë se kësaj radhe nuk duhet ta bëjmë gabimin sikurse në Bajramin...
Lajme

Astrit Gashi paralajmëron padi për shpifje ndaj Glauk Konjufcës

Themeluesi i “Gazeta Blic”, Astrit Gashi i ka reaguar nënkryetarit të Lëvizjes Vetëvendosje, Glauk Konjufca pas akuzave të tij në drejtim të këtij mediumi. Gashi ka paralajmëruar padi për shpifje ndaj Konjufcës, pas akuzave të tij lidhur me financimin e Gazeta Blic. Gashi në reagimin e tij shkruan se Konjufca...
Lajme

Astrit Gashi: Albin Kurti sot i bëri tri gabime të mëdha!

Analisti i njohur kosovar Astrit Gashi ka thënë që Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka bërë tri gabime dje (e enjte). Gashi i cili është drejtues i gazetës Blic e ka quajtur të dëmshëm vendimin e Kurtit për ta hequr taksën pjesërisht për mallrat që vijnë nga Serbia dhe Bosna,...
Lajme

Astrit Gashi: PDK nga defansiva është kthyer në ofensivë

Analisti Astrit Gashi ka thënë se PDK është rikthyer në pozitë ofensive prej asaj që ka qenë disa muaj më herët. Ky mobilizim sipas Gashit ka ardhur si pasojë e koketimit të LDK-së dhe VV-së për një koalicion të mundshëm mes këtyre partive. Gashi në analizën për debatin në RTV...
Lajme

“PDK’ja ka strukturë të madhe, do të befasojë në zgjedhje”

Analisti politik, Astrit Gashi ka theksuar se Fatmir Limaj si kandidat për kryeministër, e ka më të lehtë t’u premtoj qytetarëve gjatë zgjedhjeve.Sipas tij, Nisma edhe nëse do të shkonte e vetme do ta kalonte pragub. “Nisma nuk do ta kishe problem pragun. Limaj vetëm vetë do t’i marrë diku...
1 2 3
Page 1 of 3