archiveArsenal

Sporti

Ky është gazetari i sportit, i cili ishte i sigurt që finalet evropiane do të jenë angleze këtë vit

Chelsea dhe Arsenal e kanë kompletuar dominimin e skuadrave angleze në futbollin evropian. Skuadrat nga Londra sonte kanë arritur në finale të Europa League pasi kanë mposhtur Valencian dhe Eintracht Frankfurtin në gjysmëfinale të Europa League, raporton Korrespodenti. Të martën respektivisht të merkurën finalen e Ligës së Kampionëve e kanë...
Sporti

Përfundon takimi Arsenal – Liverpool, ky është rezultati i ndeshjes

Ka përfunduar para pak çastesh kryendeshja e javës së 11-të në Premier Ligë. Është mbyllur 1-1, në një duel tejet interesante, ku futbolli i hapur e tha fjalën kryesore. Golin e parë e shënuan mysafirët përmes James Milner në minutën e 61-të, derisa Lacazzete realizoi në të 82-tën, shkruan GazetaBlic....