archiveArmend Zemaj

Lajme

Zemaj: Qytetarët do ta kenë të sigurtë vaksinën antiCOVID

Ministri i Shëndetësisë, Armen Zemaj, ka thënë se edhe qytetarët e Kosovës do ta kenë vaksinën antiCovid, sapo ajo të nisë të shpërndahet. “Jemi në pjesë të të gjitha proceseve që është në angazhim edhe bashkësia evropiane dhe mbarë globi për sigurimin e kësaj vaksine”, tha Zemaj, shkruan Gazeta Insajderi....
Lajme

Njoftim me rëndësi nga ministri Zemaj

Ministri i Shëndetësië, Armend Zemaj gjatë përurimit të objektit të Urgjencës në Qendrën Kryesore të Mjekësisë, Familjare në Malishevë, ka thënë se është shumë e rëndësishme të theksohet se situata në këtë komunë është nën kontroll. Madje, ai tha se pacientët nga kjo komunë nuk do të kenë nevojë të...
Lajme

Situatë e rënduar me COVID-19, Zemaj në Klinikën Infektive

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se tash e nëntë muaj, Klinika Infektive është epiqendra e pacientëve të infektuar me COVID-19, brenda 24 orëve në 7 ditë të javës. Zemaj deklaroi se ekipi i mjekëve dhe personeli shëndetësorë, edhe pse me numrin e madh të pacientëve, asnjëherë nuk janë dorëzuar....
Lajme

Zemaj: Sigurisht që kemi para për vaksinën kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se Kosova ka para për të paguar vaksinën kundër COVID-19 kur ajo të jetë e gatshme. Megjithatë, ai tha se Kosovës i është mundësuar që për një përqindje të popullësisë të jepet edhe falas, njofton Klan Kosova. “Për vaksinën jemi në komunikim me OBSH-në....
Lajme

Këto janë masat e qeverisë që hyjnë në fuqi nga nesër

Ndalohet hyrje-daljet nga ora 19 në komunat me rrezikshmëri të lartë. Veturat lëvizin pa pengesë këtu në hyrje të Prishtinës. Por, gjithçka do të ndryshojë të premtën në mbrëmje. Duke filluar nga ora 19:00 në këtë vend do të vendoset policia e Kosovës për të ndaluar hyrjet e daljet në...
Lajme

​Zemaj: Po bëjmë përpjekje për të siguruar vaksinën antiCovid

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se janë duke punuar që të sigurijnë vaksinën antiCovid, në moment që ajo del në treg, shkruan Gazeta Metro. Kështu bëri të ditur sot ai gjatë një vizite që pati në spitalin e përgjithshëm “Sami Haxhibeqiri”, në Mitrovicë. “Interesimi dhe angazhimi ynë që...
1 3 4 5 6 7 18
Page 5 of 18