archiveArmend Zemaj

Lajme

Masat e reja për fundvit, vjen lajmi i fundit nga Ministri Zemaj

Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj do të mbajë konferencë për media, lidhur me aktualitetin rreth COVID-19. Kështu ka njoftuar Ministria e Shëndetësisë përmes një komunikate për media. “Konferenca mbahet sot, më 11 dhjetor (e premte) 2020, duke filluar nga ora 15:00 në Ministrinë e Shëndetësisë”, thuhet në komunikatë....
Lajme

Covid-19, vjen një lajm shumë i rëndësishëm nga Armend Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur sot për oksigjenin nëpër spitalet rajonale, dhe jo vetëm. Ai tha se është krijuar panikë me informata jo të vërteta. “Paniku i krijuar për oksigjen është i pabesueshëm, andaj, qytetarët dhe të gjitha pacientët e spitaleve regjionale, duhet të besojnë se siguria e...
Lajme

Thirrja urgjente për Ministrin Zemaj

Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Dimal Basha ka kërkuar nga Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj që urgjentisht të lejohet lëvizja e lirë. Përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook, Basha ka shkruar se fëmijët duhet t’i gëzohen festave të fundit vit dhe zbukurimet e shesheve të Vitit të Ri,...
Lajme

Ministri Zemaj tregon se kur do të largohet ora policore

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur lidhur me masat e vendosura nga Qeveria e Kosovës për ta parandaluar përhapjen e koronavirusit në vend. Kurse sa i përket orës policore që po aplikohet në disa komuna të Kosovës, Zemaj theksoi se ora policore nuk do të hiqet derisa të ketë...
Lajme

Zemaj del nga mbledhja e komisionit për Financa pasi ia përmendin zgjedhjet në Podujevë: Nuk jam këtu për spektakël

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka dalë nga mbledhja e komisionit për Mbikëqyrjen e Financave Publike. Gjatë shqyrtimit të të gjeturave në raportin e Auditimit për Pasqyrat Vjetore Financiare të vitit 2019 të Ministrisë së Shëndetësisë, deputeti Eman Rrahmani tha se “E pranoj që ministri e lexoi mirë raportin. Por...
Lajme

Masat e reja anti-Covid: Zemaj ka një njoftim për shkollat

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka deklaruar se gjysmëvjetori i parë i këtij viti shkollor mund të përfundojë më herët se që ishte planifikuar. Zemaj ka deklaruar se kjo do të bëhet për të lehtësuar situatën me COVID-19 dhe me gripn sezonal. “Sot do të ulemi pasdite dhe do të...
Lajme

Zemaj lajmërohet nga Llapi, nuk e përjashton mbylljen totale

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se të hënën do mbajnë takim me Institutin Kombëtar të Shëndetit Publik ku edhe do të vendosin nëse do të marrin masa shtesë anti-Covid, duke parë se numri i vdekjeve është i lartë dhe personave të infektuar poashtu. “Të hënën pasdite...
Lajme

Ministri Zemaj tregon se a do të hiqet të dielën ora policore

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka bërë të ditur se ora policore do të vazhdojë të jetë e njëjtë edhe gjatë kësaj jave. Sipas tij, nuk do të ketë përjashtime as në ditën e diel, kur do të organizohen zgjedhjet për kryetar në Komunën e Podujevës dhe Mitrovicës së Veriut....
1 2 3 4 5 6 18
Page 4 of 18