archiveArmend Zemaj

Lajme

Situatë e rënduar me COVID-19, Zemaj në Klinikën Infektive

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj tha se tash e nëntë muaj, Klinika Infektive është epiqendra e pacientëve të infektuar me COVID-19, brenda 24 orëve në 7 ditë të javës. Zemaj deklaroi se ekipi i mjekëve dhe personeli shëndetësorë, edhe pse me numrin e madh të pacientëve, asnjëherë nuk janë dorëzuar....
Lajme

Zemaj: Sigurisht që kemi para për vaksinën kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, tha se Kosova ka para për të paguar vaksinën kundër COVID-19 kur ajo të jetë e gatshme. Megjithatë, ai tha se Kosovës i është mundësuar që për një përqindje të popullësisë të jepet edhe falas, njofton Klan Kosova. “Për vaksinën jemi në komunikim me OBSH-në....
Lajme

Këto janë masat e qeverisë që hyjnë në fuqi nga nesër

Ndalohet hyrje-daljet nga ora 19 në komunat me rrezikshmëri të lartë. Veturat lëvizin pa pengesë këtu në hyrje të Prishtinës. Por, gjithçka do të ndryshojë të premtën në mbrëmje. Duke filluar nga ora 19:00 në këtë vend do të vendoset policia e Kosovës për të ndaluar hyrjet e daljet në...
Lajme

​Zemaj: Po bëjmë përpjekje për të siguruar vaksinën antiCovid

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka thënë se janë duke punuar që të sigurijnë vaksinën antiCovid, në moment që ajo del në treg, shkruan Gazeta Metro. Kështu bëri të ditur sot ai gjatë një vizite që pati në spitalin e përgjithshëm “Sami Haxhibeqiri”, në Mitrovicë. “Interesimi dhe angazhimi ynë që...
Lajme

“Po tentojmë ta funksionalizojmë Fondin për Sigurime Shëndetësore dhe Ligjin për sigurime shëndetësore”

Deputetja nga Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, Time Kadrijaj në seancën e sotme e ka ngritur si çështje sigurimet shëndetësore të cilat ende nuk i gëzojnë qytetarët e Kosovës edhe 20 vite pas luftës. Ajo kërkoi një afat se kur mund të kenë qytetarët e Kosovës sigurimet shëndetësore. “Siç e...
Lajme

Masat e reja nga e premtja, ky është lajmi i fundit nga Qeveria

Kosova nga e premtja pritet të vërë në fuqi masat e reja anti-COVID. Megjithëkëtë, kosovarët nesër do ta mësojnë planin konkret të hartuar nga Ministria e Shëndetësisë rreth këtyre masave që parashihet të hyjnë në fuqi pas tre ditësh, raporton Express. Kështu ka mësuar Express nga burime të sigurta nga Qeveria...
Lajme

Zemaj jep lajmin e fundit për masat e reja kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka folur pas takimit virutal që ka pasur sot me kryetarët e komunave të vendit. Zemaj thotë se masat e rrepta do të vazhdojnë çdo ditë për komuna të caktuara në bazë të numrit të të infektuarve, njofton Klan Kosova “Lakorja e rasteve të fundit...
Lajme

Ministri Zemaj paralajmëron masa të reja

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar masa të reja për të parandaluar përhapjen e koronavirusit. Ai ka treguar se para masave të reja sot është takuar me kryetarin e Odës Ekonomike të Kosovës, Berat Rukiqi, kryetarin e Odës Ekonomike Amerikane, Arian Zeka, kryetarin e Shoqatës së Gastronomëve, Petrit Kllokoqi...
Lajme

Zemaj tregon a mund të dalin qytetarët pas orës 20:00?

Ministri ka shpjeguar masat e reja kundër covid-19 që hynë në fuqi sonte. “Po absolutisht po, liria e lëvizjes nuk është i kufizuar, është vetëm kufizimi i aktiviteteve biznesore. Disa janë të lejuara, ato esenciale dhe disa tjera. Nuk është ajo mbyllja klasike nëse ka pasur keqkuptime”, tha Zemaj për...
Lajme

Ministri Zemaj vjen edhe me një njoftim të rëndësishëm, tregon se çka do të veprojnë tutje

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka folur në lidhur me masat e vëna për parandalimin e transmetimit të koronavirusit për këtë vikend. Zemaj, nëpërmjet një bisede telefonike, në ‘Kanal 10’ ka thënë se masat e marra duhet të shërbejnë për vetëdijesim. ”Këto 2-3 ditë duhet të na shërbejnë për vetëdijesim,...
1 2 3 4 14
Page 2 of 14