archiveArmend Zemaj

Lajme

Zemaj: Ulja e numrit të rasteve nuk bëhet nga kolltuku

Ka reaguar ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pas paralajmrimit që të ndërmerren masa të reja sa i përket përballjes me virusin COVID-19. Ai ka thënë se vendimmarrja për izolim qoftë edhe të pjesshëm, pa strategji të vlerësimit dhe harmonizimit të gjithmbarshëm, do ta thellojë përkeqësimin e gjendjes. “Përvoja njëvjeçare me...
Lajme

Uron ish-ministri Zemaj: U konfirmua blerja e vaksinave të Pfizer

Ish Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka konfirmuar blerjen e vaksinave antiCovid-19 nga kompania Pfizer-BioNTech. Zemaj nuk ka dhënë detaje sa doza vaksina do t’i blejë Kosova nga Pfizer, transmeton Periskopi. Shkrimi i plotë i Zemajt: Edhe një lajm i gëzueshëm për mua, dhe qytetarët e Kosovës, që pas shumë...
Lajme

Vjen lajmi aspak i mirë: Priten masa të reja anti-Covid

Pritet që gjatë këtyre ditëve të merren masa të reja anti-Covid. E gjithë kjo, për shkak të rritjes së rasteve me këtë sëmundje gjatë ditëve të fundit. Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj nuk e ka përjashtuar mundësinë e masave të reja. Ai ka thënë se janë duke e vlerësuar situatën...
Lajme

Hoti e Zemaj takohen me përfaqësues të IKSHPK’së, paralajmërohet ashpërsim i masave

Kryeministri në detyrë i Republikës së Kosovës, Avdullah Hoti, sot ka mbajtur takim me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Armend Zemaj, me përfaqësues të Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe të Shërbimit Spitalor Klinik Universitar të Kosovës. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për...
Lajme

Zemaj flet për tre skenarët e IKSHPK’së: Kështu do të jenë shkalla e goditjes nga virusi dhe numri i vdekjeve

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Armend Zemaj, në mbledhjen e sotme të Komitetit për Koordinim dhe Vlerësim të Situatës me COVID-19, ka folur për situatën epidemiologjike në vend, raporton Express. Zemaj tha se duke u bazuar në të dhënat e mbledhura nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publiken të Kosovës, gjendja...
1 2 3 4 18
Page 2 of 18