archiveArmend Zemaj

Lajme

Zemaj paralajmëron reciprocitet ndaj Maqedonisë: E padrejtë të kërkohet testi për të kaluar kufirin

Ministri i Shëndetësisë në Kosovë, Armend Zemaj, ka paralajmëruar reciprocitet ndaj Maqedonisë së Veriut, shkruan Gazeta Metro. Zemaj po paralajmëron reciprocitet ndaj Maqedonisë së Veriut nëse vendos që personave që kalojnë kufirin nga Kosova për të hyrë në Maqedoni t’i kërkohet testi për COVID-19. Maqedonia e Veriut ka bërë një...
Lajme

Vdekjet e dyshimta në Infektivë, ja çfarë thotë Zemaj

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj është deklaruar lidhur me 6 vdekjet e shënuara mëngjesin e së dielës së kaluar në QKUK. Zemaj tha se rastet që janë sensititve duhet të trajtohen në mënyrë serioze dhe të ketë informacion ndihmës e korrekt. Duke komentuar rastet e fundit që ndodhën në Klinikën...
Lajme

Zemaj: Do ta porosisim vaksinën eventuale kundër koronavirusit

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka konfirmuar edhe një herë se nga sot nisin masat e reja kundër koronavirusit, ku në 4 qytete do të ketë kufizim të lëvizjes nga ora 21:00 deri në orën 05:00. Zemaj përmes një shkrimi në rrjetin social Facebook ka treguar masat parandaluese kundër koronavirusit....
Lajme

‘Eksplodimi’ i virusit, ky është reagimi i Berat Buzhalës

Dje dolën 178 raste të reja me coronavirus, dhe vetëm sot humbën jetën pesë të infektuar që po trajtoheshin në klinikën infektive. Ndërkaq sot, dyshohet se kanë vdekur pesë persona me COVID-19, në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës. Katër persona u raportuan më herët në medie mbështetur në burime, ndërsa...
Lajme

Sot publikojnë masat e reja pas vdekjeve të fundit nga COVID-19

Ka nisur takimi ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Avdullah Hoti me drejtuesit e institucioneve shëndetësore të Kosovës. Në këtë takim pritet të propozohen masat e reja kundër koronavirusit, të cilat pritet të miratohen gjatë mbledhjes së Qeverisë së Kosovës, që do të mbahet në ora 15:00. Ky takim ndërmjet Hotit dhe...
1 8 9 10 11 12 14
Page 10 of 14