archiveArmend Zemaj

Lajme

Ish-ministri Zemaj ‘godet’ Qeverinë, ja për çka e akuzon

Ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka kritikuar qeverinë e udhëhequr nga Albin Kurti lidhur me menaxhimin e situatës me Covid-19. Duke folur për numrin e lartë të të infektuarve gjatë muajit janar, Zemaj tha se “qeveria e paaftë dëmton shëndetin dhe shtetin”. “Pasojat e paaftësisë qeverisëse janë të tmerrshme në...
Lajme

“Qeveri pa ide, pa eksperiencë, e paaftë dhe e papërgjegjshme”

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj vazhdon të kritikojë Qeverinë Kurti për menaxhim të pandemisë, ku thotë se keqmenaxhimi po vazhdon të thyejë rekorde të zeza. Përmes një postimi në Facebook, Zemaj ka listuar problemet me të cilat po përballen qytetarët, stafi shëndetësor. Postimi i plotë pa ndërhyrje: Qeveri pa ide,...
Lajme

Zemaj: 11 të vdekur dhe 155 raste me COVID, proporcion i paimagjinueshëm – mund të ketë fshehje të numrave të të infektuarve

Ish-Ministri i Shëndetësisë, në një intervistë në emisionin “Pa Rrotlla”, ka thënë se ka elemnete që mund të ketë fshehje të numrit të të infektuarve me COVID. “Sa herë jemi ulur me profesionistët shëndetësorë sidomos edhe me bordin, me komunitetin por edhe me IKSHPK’në, edhe me pjesën e shërbimit spitalor...
Lajme

Zemaj: Ulja e numrit të rasteve nuk bëhet nga kolltuku

Ka reaguar ish-ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj pas paralajmrimit që të ndërmerren masa të reja sa i përket përballjes me virusin COVID-19. Ai ka thënë se vendimmarrja për izolim qoftë edhe të pjesshëm, pa strategji të vlerësimit dhe harmonizimit të gjithmbarshëm, do ta thellojë përkeqësimin e gjendjes. “Përvoja njëvjeçare me...
Lajme

Uron ish-ministri Zemaj: U konfirmua blerja e vaksinave të Pfizer

Ish Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj ka konfirmuar blerjen e vaksinave antiCovid-19 nga kompania Pfizer-BioNTech. Zemaj nuk ka dhënë detaje sa doza vaksina do t’i blejë Kosova nga Pfizer, transmeton Periskopi. Shkrimi i plotë i Zemajt: Edhe një lajm i gëzueshëm për mua, dhe qytetarët e Kosovës, që pas shumë...
1 2 3 18
Page 1 of 18