archiveArmend Zemaj

Lajme

Lajm i mirë: Arrijnë në Kosovë 40 pajisje oksigjeno-formuese

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka njoftuar se ka pranuar 40 pajisje oksigjeno-formuese donacion nga Qeveria e Luksemburgit dhe UNICEF. Këto pajisje pritet që të shpërndahen në të gjitha komunat e Kosovës për pacientët e sëmurë me COVID-19, njofton Klan Kosova. “Ceremonia e pranimit të 40 pajisjeve oksigjeno-formuese, donacion ky...
Lajme

Zemaj tërhiqet, mbetet në fuqi udhëzimi që rregullon çmimin e barnave

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, ka anuluar vendimin e së martës me të cilin kishte shfuqizuar Udhëzimin Administrativ për rregullimin e çmimeve të barnave. Pas një takimi me përfaqësues të Odës së Farmacistëve të Kosovës, të Shoqatës Farmaceutike të Kosovës, të Shoqatës së Distributorëve Farmaceutikë të Kosovës dhe zyrtarë të...
Lajme

Ministri Armend Zemaj merr një vendim të ri

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj sot ka marrë vendim që të shfuqizohet Udhëzimi Administrativ për rregullimin dhe unifikimin e çmimit të barnave, të cilin e kishte nënshkruar ish-ministri Uran Ismaili. Ky i fundit e quan “vendim kriminal”, duke thënë se Zemaj “u bë partner i krimit të blerjes së barnave...
Lajme

Armend Zemaj paralajmëron masa edhe më të ashpëra

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj, të dielën ka vizituar Aeroportin e Prishtinës për të siguruar ambient të sigurt për ardhje dhe vajtje të bashkatdhetarëve. Ai përmes një postimi në Facebook ka shkruar se inspektorët dhe policia kanë vazhduar inspektimin edhe në pishina, qendra tregtare e kafiteri. Janë gjobitur dhe mbyllur,...
Lajme

“Do të fillojmë me ashpërsimin e zbatimit të masave!”

Ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj paralajmëroi ashpërsim të masave për shkak të numrit në rritje të rasteve me CoVID-19 dhe mosrespektimin e masave nga qytetarët. “Kur e kam marrë mandatin si ministër i Shëndetësisë, në kohën kur ka filluar lehtësimi i masave, kam qenë i vetëdijshëm se do të ketë...
Lajme

Zemaj publikon pamje nga Klinika Infektive në QKUK: Mos u shliro (VIDEO)

Në vend ende po vazhdon rritja e rasteve me koronavirus. Bazuar në raportin e Institutit Kombëtar të Shëndetësisë Publike ende janë 3 mijë e 383 raste aktive me COVID-19, njofton Klan Kosova. Ministri i Shëndetësisë Armend Zemaj ka publikuar mbrëmë një video me pamje nga Klinika Infektive në QKUK. Ai...
Lajme

“Aeroporti mund të kthehet në spital”

Terminali i vjetër i Aeroportit ndërkombëtarë të Prishtinës mund të kthehet në qendër spitalore portative për t’i trajtuar të prekurit me Covid-19 në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në emisionin Ekonomia n’Fokus. Sipas tij, rritja e numrit të të infektuarve me covid-19, kërkon shtim...
1 2 3 7
Page 1 of 7