archiveArmend Muja

Lajme

A do të kandidoj Armend Muja për kryetar të Mitrovicës?

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen këtë vit. Por, kush do të jetë kandidat për kryetar në Komunën e Mitrovicës nga Lëvizja Vetëvendosje, ende nuk është bërë e ditur. Armend Muja deputet i Lëvizjes Vetëvendosje i ftuar në emisionin “CONTEXT” në ATV thotë se është i gatshëm për çdo...
Lajme

“Albin Kurti sakrifikoi kur mori vaksinën kundër Covid-19”

Deputeti i Vetëvendosjes, Armend Muja, ka thënë për kryeministrin e zgjedhur, Albin Kurtin, se ky i fundit u sakrifikua në momentin kur mori vaksinën kundër Covid-19. Sipas tij, Kurti këtë veprim e bëri që të transmetojë mesazh tek shoqëria. “Kjo është sakrificë, që bëri zoti Kurti, sepse ai e ka...
Lajme

Kandidati për deputet nga LVV është shprehur i bindur se Kurti do të bëhet kryeministër dhe Osmani do të bëhet presidente

Armend Muja thotë se nëse LDK-ja ka pranuar të qëndrojë në sallë për Hashim Thaçin, s’ka pse ta bojkotojë zgjedhjen e Vjosa Osmanit presidente. Kandidati për deputet nga Lëvizja Vetëvendosje, Armend Muja është shprehur i bindur se Albin Kurti do të bëhet kryeministër dhe Vjosa Osmani do të bëhet presidente....
Lajme

Bujar Cakolli ‘godet’ Armend Mujën e Baton Haxhiun: PDK do të rikthehet si partia më e fuqishme në vend

Kandidati për deputet nga radhët e PDK’së, Bujar Cakolli, ka reaguar ndaj sondazheve të Armend Mujës dhe Batton Haxhiut, me disa foto të sallave të stërmbushura me simpatizantë të PDK’së, raporton Korrespodenti. “Sondazhet e realizuara për shantazhe politike nuk janë fare pasqyrim i realitetit. Janë mashtrim i publikut. E kuptoj...
Lajme

Armend Muja aderon në Vetëvendosje

Analisti politik, Armend Muja, ka aderuar në Lëvizjen Vetëvendosje. Këtë njoftim e ka bërë të ditur kryetari i LVV-së, Albin Kurti përmes një shënimi në Facebook. Kurti i ka uruar mirëseardhje Mujës, teksa ka publikuar një biografi të rrugëtimit të tij. Statusi i plotë i Kurtit: Me Armendin njihemi qëmoti,...
Lajme

Analisti Muja thotë se Grenelli ka probleme logjike

Analisti i njohur kosovar, Armend Muja, së fundi ka bërë një status në profilin e tij në Facebook, e në të cilin ka sulmuar qëndrimin e fundit të shprehur nga emisari i Shtëpisë së Bardhë për dialogun Kosovë-Serbi, Richard Grenell, që përkon me atë të shprehur nga LDK-ja dhe presidenti...
1 2
Page 1 of 2