archiveArijanet Muric

Sporti

Sterling i lë një koment fantastik portierit të Kosovës

Portieri i Kosovës, Aro Muric nuk kaloi një prej ditëve më të mira ndaj Anglisë. Sulmuesi i Anglisë dhe ish bashkëlojtari i Aro Muricit, Raheem Sterling beson se Muric po bën gjëra të mëdha, raporton GazetaBlic. Muric ka postuar një fotografi në rrjetin social nga ndeshja Angli – Kosovë, ku...
Sporti

Arijanet Muric: Na dështoi plani i lojës

Arijanet Muric beson se Kosova nuk pati një plan të duhur, prandaj edhe u mposht nga Anglia në ndeshjen kualifikuese për Euro 2020 të martën mbrëma. Anglia e mundi Kosovën 5:3 në Southampton, duke e forcuar vendin e parë në Grupin A me pikë maksimale nga katër ndeshje, raporton Gazeta...
Sporti

Muriçi i pakalueshëm në debutimin e tij me Nottinghamin

Portieri kosovar, Arijanet Muriçi, e zhvilloi sonte ndeshjen e tij të parë për klubin e ri, Nottingham Forestin. Këtë rrugëtim të ri, 20-vjeçari e nisi në mënyrën më të mirë të mundshme: me fitore dhe duke e mbajtur portën e paprekur. Nottingham Foresti shënoi fitore me rezultat 3:0 në ndeshjen...
Sporti

Zyrtare / Gardiani i Kosovës i bashkohet dy herë kampionit të Evropës

Manchester City ka vendosur ta huazojë portierin e Kosovës, Arijanet Muriç për një sezon në Nottingham Forest Arijanet Muriç do ta kalojë sezonin 2019/20 në formë huazimi në Nottingham Forest. Përfaqësuesi kosovar e kaloi pjesën dërrmuese të sezonit të kaluar si rezervist tek Manchester City pasi në portë i padiskutueshëm...
Sporti

“Gardiani” i Kosovës i bashkohet skuadrës së tij të re

Gjatë ditës së djeshme, Arijanet Muric publikoi një foto në Instagram duke treguar që është në Barcelonë e që fillimisht u mendua se shkoi për pushime. Por mesa duket arsyeja e vendndodhjes së tij në Spanjë është krejtësisht e ndryshme. Mediat në ishull raportojnë se portieri i Kosovës i është...
Sporti

Kur Aro Muric bënte Zidanen me fanellën e Malit të Zi

Portieri i Kosovës, Aro Muric, dy vite më parë ishte pjesë e reprezentacionit të Malit të Zi për të rinjtë. Muric, i cili vendosi të mbroj fanellat e “Dardanëve”, ishte protagonist i një episodi mjaft negativ me fanellën e Malit të Zi, shkruan IndeksOnline. Në ndeshjen mes Malit të Zi...
Sporti

City publikon foto nga stërvitja, Muriq zgjedh “shqipen me dy krena”

Ndeshjet e para në kuadër të kualifikimeve për EURO 2020 kanë përfunduar dhe lojtarët janë rikthyer te ekipet e tyre përkatëse, ku nga kjo rifillojnë kampionet më elitare në Evropë. Manchester City është njëra nga ato skuadra të cilat kanë një numër të madh lojtarësh që luajnë për kombëtare të...
1 2
Page 1 of 2