archiveArian Çani

ShowBiz

Albin Kurtin e rrezuan vetem Gringot dhe askush tjeter

Nga Arian Cani Une personalisht nuk kam patur asnjehere ndonje simpati per Albin Kurtin dhe qasjen e tij ideologjike ndaj shoqerise dhe shtetit qe ai donte te ndertonte. Por kjo nuk me pengon te them sonte se lajmi i pak minutave me pare i rrezimit te Qeverise se tij na...
Lajme

​Qeveria ndan 15 mijë euro për familjen e Arian Dacit

Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme ka ndarë 15 mijë euro për familjen e ish-zëvendësministrit të diasporës, Arian Daci, i cili humbi jetën tragjikisht nga një ortek më 26 janar në Brezovicë. Mbledhja e sotme e Qeverisë filloi me një minutë heshtje në nderim të djalit te Kryetarit të...