archiveArdian Kastrati

Lajme

Ku janë Faton Abdullahu dhe Ardian Kastrati?

Dje janë mbajtur zgjedhjet parlamentare në Kosovë, që për fitues nxorën Lëvizjen Vetëvendosje me 47.89 përqind të votave. Dy aderimet më të bujshme të PDK-së, Faton Abdullahu dhe Ardian Kastrati nuk kanë thënë asnjë fjalë në dy ditët e fundit, transmeton Indeksonline. Gjatë fushatës, dyshja ishin shumë të pranishëm në...
Lajme

Analisti Ardian Kastrati, zyrtarisht në PDK

Analistit Ardian Kastrati i sot ka aderuar në Partinë Demokratike të Kosovës. Kjo u bë e ditur në një konferencë për media të PDK-së. Kandidati i PDK-së për kryeministër të Kosovës, Enver Hoxhaj ka thënë se PDK-ja është parti e vlerave që gjithmonë i ka hapur dyert për intelektualët e...
Lajme

Analisti Ardian Kastrati tregon se a i është bashkuar PDK’së

Analisti politik, Ardian Kastrati ka hedhur poshtë të gjitha spekulimet për aderimin e tij në Partitë Demokratike të Kosovës. Kastrati, lajmet për kalimin tij në PDK i ka quajtur si të pavërteta. Ai për Gazetën inFokus ka konfirmuar se nuk është pjesë e kësaj partie. “Rrenë është rrenë nuk kam...
Lajme

Ardian Kastrati: Kurti kurrë më s’bëhet kryeministër

Analisti Ardian Kastrati ka thënë për kryetarin e Vetëvendosjes Albin Kurti nuk do të bëhet më kurrë kryeminsitër. Derisa Ramush Tahiri thoshte “Kur është zgjedhur, Kurti ka qenë i vetmi që e ka parapa që s’ka me zgjatë”, Kastrati tha se Kurti s’bëhet më kryeministër. “Kurrë s’bëhet kryeministër. Kurrë më...