archiveArbërie Nagavci

Lajme

Nagavci pajtohet me nxënësit që “s’po iu shkohet në shkollë” për shkak të cilësisë së dobët

Ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci, ka thënë se pajtohet me ankesën e nxënësve për cilësinë e arsimit në shkolla, derisa tha se i gëzohet aktivizmit të tyre, të cilët sot mbajtën një protestë në Prishtinë ku shpalosen kërkesat e tyre për përmirësim të gjendjes së arsimit. “Ndajmë shqetësimin plotësisht legjitim...
Lajme

Pas ngritjes së aktakuzës reagon ministrja Nagavci: U njoftova nga mediat, është për keqardhje

Sot gjatë ditës është ngritur aktakuzë ndaj ministres Arbërie Nagavci. Arbërie Nagavci, ministre e Arsimit, Shkencës,Teknologjisë dhe Inovacionit (MASHTI), së shpejti pritet të dalë para gjykatës lidhur me akuzën se ka kryer veprën penale “Mbajtja në pronësi, kontroll ose posedim të paautorizuar të armëve”, transmeton Reporteri.net. Përmes një shkrimi në...
Lajme

Nagavci: Nuk është koha për grevat që i ka paralajmëruar SBASHK-u

Ministrja e Arsimit, Shkencës, Teknologji dhe Inovacionit (MASHT), Arbërie Nagavci thotë se aktualisht nuk është koha për greva të cilët janë paralajmëruar nga SBASHK-u. Sipas saj, Qeveria e Kosovës po punon shumë dhe grevat e protestat janë të panevojshme për shkak të humbjeve në mësim të nxënësve. Ministrja e Arsimit...
Lajme

Ministrja Nagavci me një njoftim të rëndësishëm

Ministrja e Arsimit Arbërie Nagavci ka thënë se ka pranuar ankesa të shumta në lidhje me mungesën e disa teksteve shkollore për klasat 6, 7 dhe 9. Ajo ka thënë se ministria që drejton kishte njoftuar DKA-të se tekstet e klasave 6,7 dhe 9 do të përdoreshin të vitit paraprak...
Lajme

Kush po e kërkon dorëheqjen e ministrës së Arsimit, Arbërie Nagavci?

Ish-ministri i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë, Muzafer Shala, ka thënë se ministrja e Arsimit, Arbërie Nagavci duhet të japë dorëheqje, shkruan Gazeta Metro. Shala përmes një postimi në Facebook, tha se Nagavci sot nuk kishte as guxim të dalë para kamerave, derisa e ardhmja e fëmijëve vazhdon të vritet. ‘’ ARBËRIE...
1 2
Page 1 of 2