archiveArben Vitia

Lajme

“Arben Vitia një maneken me mindil”

Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës Ganimete Musliu, ka adresuar fjalë të rënda te ish-ministri i Shëndetësisë Arben Vitia. Musliu, ka përdorur një term interesant për Vitinë duke e eitkuetuar si ‘maniken me mindil’, dhe ka thënë se po e shfrytëzojnë popullin vetëm për t’ju shkruar pas, por nuk ju...
Lajme

Asamblistja e AAK’së në Prishtinë: Vitia paska qenë mjeku falso gjatë atyre konferencave si ministër

Asamblistja e Alencës për Ardhmërinë e Kosovës, Fiknete Bejta, ka komentuar tubimin e sotëm të Lëvizjes Vetëvendosje në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë, shkruan Gazeta Sinjali. Bejta ka thënë se ish-ministri i Shëndetësisë nga radhët e Vetëvendosjes, Arben Vitia, paska qenë “mjeku falso” gjatë konferencave të gjata sa ka qenë në...
Lajme

Kush do t’a zë vendin e Arben Vitisë në Qeverinë e re?

Kryesia e LDK-së sot ka mbajtur një mbledhje, derisa pas përfundimit të saj kryetari Isa Mustafa dhe mandatari për kryeministër, Avdullah Hoti prezantuan emrat e ministrave të LDK-së ashtu siç raportoi pak çaste më parë , e këta janë: Agim Veliu, Ministër i Punëve të Brendshme dhe Administratë Publike Hikmete...
Lajme

Sot nga ora 18:00, Kurti dhe Vitia mbajnë konferencë për media !!

Qeveria në detyrë sot do të mbajë mbledhjen e radhës. “Pas mbledhjes së Qeverisë, kryeministri në detyrë Albin Kurti bashkë me ministrin në detyrë të Shëndetësisë, Arben Vitia mbajnë konferencë për media”, thuhet në njoftim. Në këtë konferencë Kurti dhe Vitia pritet të flasin për vendimet e reja që kanë...
Lajme

Vitia tregon se kur do t’i hap Kosova kufijtë

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë se janë në bashkëpunim me Institutin Kombëtar të Shëndetësisë Publike të Kosovës dhe se lidhur me hapjen e kufijve tokësorë do të dalin me një njoftim pas datës 1 qershor, kur edhe fillon faza e tretë e lehtësimit të masave. “Ne...
Lajme

Vitia: Nga kjo ditë hapen xhamitë dhe kishat

Ministri në detyrë i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media, bashkë me drejtuesit e komuniteteve fetare në Kosovë, ka njoftuar për lehtësimin e disa masave kufizuese, që janë në fuqi prej kohësh për shkak të pandemisë COVID-19. Vitia thotë se ashtu siç është premtuar sot është bërë rishikimi...
Lajme

Ahmeti propozoi të hiqen oraret e lëvizjes, të hapen çerdhet, shkollat e kufijtë – kjo është përgjigja e Ministrisë së Shëndetësisë

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti dha dje disa propozime për hapje më të madhe të vendit, pas rënies drastike të rasteve me coronavirus. Ai dha disa ide dhe ato u mirëpritën nga ndjekësit e tij. Në Ministrinë e Shëndetësisë thonë se shume prej këtyre propozimeve ndodhin në qershor, kur fillon...
1 5 6 7 8 9 11
Page 7 of 11