archiveArben Vitia

Lajme

Çun Lajçi nga Qendra e vaksinimit u reagon atyre që po e kërkojnë dorëheqjen e ministrit Vitia

Aktori dhe shkrimtari i njohur Çun Lajçi, është vaksinuar sot kundër COVID-19, në qendrën e vaksinimit “Salla 1 tetori”. Lajçi përmes një postimi në Facebook ka hedhur poshtë “dezinformatat e analistëve të opozitës” se nuk ka vaksina, përcjell Observeri. Lajçi ka thënë se në qendrën e vaksinimit gjithçka ishte në...
Lajme

“Qeveri pa ide, pa eksperiencë, e paaftë dhe e papërgjegjshme”

Deputeti i LDK-së, Armend Zemaj vazhdon të kritikojë Qeverinë Kurti për menaxhim të pandemisë, ku thotë se keqmenaxhimi po vazhdon të thyejë rekorde të zeza. Përmes një postimi në Facebook, Zemaj ka listuar problemet me të cilat po përballen qytetarët, stafi shëndetësor. Postimi i plotë pa ndërhyrje: Qeveri pa ide,...
Lajme

Sot 26 viktima nga Covid-19, ja sa prej tyre ishin të vaksinuar

26 viktima janë regjistruar sot në Kosovë nga COVID-19, raporton Gazeta Express. Ndërsa, 6 nga viktimat kanë qenë të vaksinuara kundër këtij virusi. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë Arben Vitia në konferencën që ka mbajtur sot për media. Vitia ka thënë se nuk ka të dhënë se...
Lajme

Arben Vitia merr dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19

Ministri i Shëndetësisë, tashmë edhe kandidat për kryetar të Prishtinës nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, është vaksinuar me dozën e dytë të vaksinës kundër COVID-19. Këtë e dëshmojnë fotografitë e dërguara nga një lexues i lajmi.net, ku ministri Vitia shihet duke pritur në radhë për tu vaksinuar në...
1 2 3 4 5 11
Page 3 of 11