archiveArben Vitia

Lajme

Masat e reja, Vitia tregon kur mund të ndryshohen

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka prezantuar të gjitha masat e reja që pritet të hyjnë në fuqi nga nesër. Vitia përmes një konference për media tha se këto masa mund të ndryshojnë edhe gjatë kohës sa janë në fuqi, varësisht nga situata në terren. “Pas shumë diskutimeve është vendosur...
Lajme

Dikur thoshte “Është e çuditshme në Kosovë, njerëzit bëhen ministra, për t’u bërë kryetarë komunash”, sot Kurti ka zgjedhur ministrin e shëndetësisë për kryetar Prishtines

Vetëvendosja ka zgjedhur që në Prishtinë të kandidojë me ministrin aktual të Shëndetësisë, Arben Vitinë. Ani pse kohë më parë i pari i VV’së dhe njëkohësisht kryeministër shteti, Albin Kurti, thoshte se në Kosovë njerëzit po bëhen ministra, që më pas të bëhen kryetarë komunash. Kurti në një studio televizive...
Lajme

Masat e reja anti-Covid, ky është paralajmërimi i Vitisë

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia ka thënë për media se nuk do të ketë lirim të masave Anti-COVID, raporton Gazeta Express. Ai ka thënë se nuk do të ketë lirim të masave në një situatë të brishtë epidemiologjike në të cilën ndodhet vendi. Përndryshe, ai ka treguar se sot do...
Lajme

Vitia paralajmëron masa të reja

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia, në konferencën për media, ka njoftuar se nuk përjashtohet mundësia të ketë masa të reja para datës 13 shtator, transmeton Gazeta Sinjali. “Jemi detyruar të marrim masa në bazë të rekomandimeve, duke pasur parasysh shëndetin e qytetarëve. Duhet kuptuar dhe theksuar se në situatën në...
Lajme

Vitia flet për gjendjen me Covid-19

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia në një konferencë për media ka folur për gjendjen me Covid 19 në Kosovë. Ai ka treguar se deri më tani janë 900 mijë vaksina të administruara, transmeton Indeksonline. “Janë administruar gati 900 mijë vaksina anti Covid 19. 300 mijë qytetarë kanë marr dy doza....
1 2 3 4 11
Page 2 of 11