archiveArben Vitia

Lajme

Ministri Vitia priti në takim krerët e Kuvendit, kryetaren Vjosa Osmani dhe nënkryetaren Arbërije Nagavci

Sot Ministri i Shëndetësisë i Republikës së Kosovës Arben Vitia bashkë me zv/ministrat Sreten Trajkoviq dhe Izet Sadikun pritën në takim kryetaren e Kuvendit të Republikës së Kosovës, znj. Vjosa Osmani dhe nënkryetaren, znj. Arbërije Nagavci. Në këtë takim u diskutua për rëndësinë e koordinimit ndërinstitucional për menaxhimin e situatës...
Lajme

Lajm i mirë, shërohen edhe katër pacientë me koronavirus

Ministri i Shëndetësisë së Kosovës, Arben Vitia, ka njoftuar se katër persona të cilët ishin prekur nga virusi Covid-19, janë shëruar. Vitia siguroi se katër pacient janë konfirmuar zyrtarëisht të shëruar nga koronavirusi, pasi që atyre iu bë dy herë testimi. Vitia falënderoi stafin e Institutit Kombëtar të Shëndetit Publik...
Lajme

Ministri Vitia jep një lajm të rëndësishëm

Ministri i shëndetësisë, Arben Vitia ka bërë të ditur sot se në Kosovë kanë arritur 7 mijë testet të reja që do të shërbejnë për të detektuar sëmundjen COVID-19. Vitia, përmes një statusi në profilin e tij në “Facebook”, ka njoftuar qytetarët se Institutin Kombëtar i Shëndetit Publik është pasuruar...
Lajme

Vetëvendosje uron Fitër Bajramin nga BIK’u

Arben Vitija nga Vetëvendosje ka uruar të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Fitër Bajramit nga Bashkësia Islame e Kosovës. Ai bashkë me Albulena Haxhiun, Saranda Bogujevci dhe Xhelal Sveçla ka shkuar në BIK për t’i uruar festën myftiut Tërnava, njofton Klan Kosova. “Si përfaqësues të Lëvizjes Vetëvendosje urojmë festën...
1 9 10 11
Page 11 of 11