archiveArben Vitia

Lajme

Arben Vitia jep dorëheqje edhe nga kjo pozitë

Asamblisti i Lëvizjes Vetëvendosje në Prishtinë, Berat Lahu ka thënë se Arben Vitia do të japë dorëheqje nga pozita e asamblistit në Prishtinë. Lahu tha se ai do të zëvendësohet nga kandidati që ka marr më shumë vota në zgjedhjet e tetorit. “Z. Vitia nuk do të jetë pjesë e...
Lajme

E papritur: LDK-VV koalicion në Prishtinë?

Përparim Rama i bën ofertë Vetëvendosjes për koalicion në Prishtinë! Sot në Kuvendin Komunal të Prishtinës po mbahet seanca inauguruese e kryetarit të ri, Përparim Ramës dhe asamblesë së kryeqytetit. Pas inaugurimit, Rama do të vazhdojë negociatat për krijimin e koalicionit në Prishtinë. Burime të Indeksonline bëjnë të ditur se...
Lajme

Vitia nuk do të mbetet “pa punë”, ai do të jetë…

Po bëhen pesë ditë prej që kur kandidati për kryetar të Prishtinës nga Lëvizja Vetëvendosje, Arben Vitia nuk e ka thënë asnjë fjalë për media. Madje as edhe një status nuk është shkruar në profilin e tij prej ditës së balotazhit. I fundit postim i Vitisë është ai i 14...
Lajme

Përfundon numërimi i votave me kusht në Prishtinë, rezultate befasuese

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatet e votave me kusht në kuadër të raundit të dytë të zgjedhjeve për kryetar të komunave, të cilat nuk kanë ndikuar në rezultatin përfundimtar. Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka njoftuar se gjatë ditës së zgjedhjeve janë hedhur 10,303 vota të cilat janë vota...
Lajme

Përmbysja e madhe në Prishtinë

Përparim Rama i LDK-së është kryetar i ri i Prishtinës, sipas rezultateve preliminare të KQZ-së të balotazhit për të parin e kryeqytetit. Kandidati i LDK-së, një muaj pas rundit të parë të zgjedhjeve ku u radhit i dyti me 25 mijë e 252 vota (29,17%), në balotazh me Arben Vitinë...
Lajme

“Nuk pritej- Kjo parti do ta përkrah Vitinë në Prishtinë”?

Kandiati i VV-së për kryetar të Prishtinës, Arben Vitia, është përgjigjur në pyetjen drejtuar se a pritet të ketë koalicion parazgjedhor me Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Vitia ka mohuar kategorikisht diçka të tillë, por ka lënë mundësinë e hapur për koalicione paszgjedhore. “Nëse do të kishim koalicion me AAK-në,...
Lajme

Vitia: Rama dëshiron ta bëjë Prishtinën si Dubai, ndërsa ende nuk i kemi rrugët dhe trotuaret e rregulluara

Kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia dhe kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama, po përballen për herë të parë me njëri-tjetrin para zgjedhjeve të 14 nëntorit, raporton Gazeta Sinjali. Gjatë këtij debati, Vitia tha se kundërkandidati i tij dëshiron ta bëjë Prishtinën si Dubai,...
Lajme

Rama – Vitisë: Po më dhimbeni, jeni në stres

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prishtinës, Përparim Rama dhe kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje, Arben Vitia, po përballen për herë të parë me njëri-tjetrin para zgjedhjeve të 14 nëntorit, raporton Gazeta Sinjali. Gjatë debatit, Rama i tha Vitisë që ndjen dhembshuri për të, për situatën në të...
1 2 3 13
Page 1 of 13