archiveAnton Quni

Lajme

PDK apo VV? Kë do ta mbështes LDK në balotazhin e Prizrenit

Kandidati i Lidhjes Demokratike të Kosovës për kryetar të Prizrenit, Anton Quni, ka folur për zgjedhjet lokale të së dielës, dhe rezultatin zgjedhor. Ani pse me vota Quni është radhitur i treti, ai në një përgjigje për ‘Gazeta Blic’, thotë se LDK-ja ende nuk ka marrë vendim për pozicionin e...
Lajme

Momenti kur Anton Quni shpëtoj jetën e një qytetari që kishte frymëmarrje të vështirësuar dhe gjakderdhje

Kandidati i LDK-së për Prizrenin, ka qenë pjesë e ngjarje jo të zakonshme në “kryeqytetin historik”. Ai ka qëlluar pranë një qytetari që pësoi sulm epileptik, teksa sipas dëshmitarëve të rastit, vrapoi menjëherë aty te vendngjarja. Kështu ka thënë edhe një banor në kushte anonimiteti, që shpalosi gjithë ngjarjen në...
Lajme

Zyrtare: Ky është kandidati për kryetar të LDK’së

Anton Quni nga LDK’ja ka deklaruar se do jetë kandidat për postin e kryetarit të LDK’së. Quni e ka konfirmuar kandidaturën në emisionin ‘Pressing’ në T7, teksa ka thënë se do ta rikthejë votuesin e LDK’së. “Jam kandidat për kryetar të LDK’së. Janë shumë arsye e faktorë pse kam vendosur...
Lajme

Blerta Deliu i reagon Anton Qunit: Ti po gënjen

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës, Blerta Deliu, i ka thënë Anton Qunit se po gënjen kur vjen puna tek deklarata e tij, që bëri në Pressing, ku Quni thotë se më parë do të hynte në koalicion me PDK-në se sa me Listën...
Lajme

“Për shkak të kauzave që kemi pasur, Albin Kurti është dashur ta mbajë në “shpinë” Agim Veliun dy mandate”

Në emisionin “Personale” në RTV Dukagjini ministri i Mbrojtjes Anton Quni ka folur për raportet LVV-LDK dhe prishjen e koalicionit. Quni thotë se personalisht kishte punuar mjaft shumë për t’u ndërtuar koalicioni mes LDK dhe Vetëvendosjes. Ai ka thënë se vijat e kuqe nuk duhet të ekzistojnë në skenën politike...
1 2 3
Page 1 of 3