archiveAnthony Joshua

Sporti

Anthony Joshua i bën thirrje Deontay Wilderit: Jam i gatshëm

Anthony Joshua ka thënë se është i gatshëm që të përballet me Deontay Wilderin pas fitores nga Andy Ruizit. Boksieri britanik e mposhti në ripërballje meksikano-amerikanin me pikë, 118-110, 118-110 dhe 119-109 në mbrëmjen e kaluar në Arabinë Saudite. Joshua i mori sërish titujt WBA, WBO, IBF dhe IBO, por...
Sporti

Pas fitores së Joshuas, vjen edhe reagimi i Klitschkos

Wladimir Klitschko ka përgëzuar Anthony Joshuan pas fitores kundër Andy Ruiz Jr. Joshua është kampion i ri i botës, duke mposhtur me vendim unanim Ruiz Jr. Ish kampioni i botës për shumë vite, Wladimir Klitschko, i ka uruar fitoren Joshuas. “Anthony Joshua, ky djalë, vazhdoni të punoni”, ka shkruar Klitschko....
Sporti

Joshua pranon sfidën, ja kundërshtari i tij i radhës

Anthony Joshua tha se ai është gati të luftojë Oleksandr Usyk pasi Eddie Hearn la të kuptohet se kampioni i peshave të rënda nuk do të pushojë asnjë nga titujt e tij në botë. Fitorja ndaj Andy Ruiz bëri që Joshua të rimarrë titujt WBO, IBF dhe WBA (Super) ,...
Sporti

Joshua pas triumfit: Dua ta falënderoj Zotin me “Bismilah”

Anthony Joshua është mbreti i ri i peshave të rënda në boks. Ai e mposhti Ruizin me vendim të gjyqtarëve pas 12 raundeve. Pas ndeshjes, Joshua e nisi intervistën me fjalët: “Bismilah”, duke e falënderuar Zotin, shkruan Indeksonline. Joshua riktheu titujt që kishte humbur pikërisht nga Ruiz. LEXO EDHE: Këto...
Sporti

Ja në sa ora të fillojë sonte meçi Joshua – Ruiz

Anthony Joshua ndeshet me Andy Ruizin në rimeçin e jashtëzakonshëm, që është “përsëritje” e përballjes së disa muajve më parë. Joshua do ta ketë shansin të hakmerret për një prej disfatave më shokuese në histori të boksit, në meçin që zhvillohet sonte në Arabinë Saudite. Të dy boksierët u matën...
Sporti

Joshua mund të tërhiqet pas duelit me Ruizin

Eddie Hearn, menaxheri dhe promotori i njohur i boksit, u shpreh se ka gjasa që Anthony Joshua të tërhiqet nga sporti pas revanshit që britaniku do të zhvillojë më 7 dhjetor ndaj meksikanit Andy Ruiz Jr. Kjo sfidë e dytë mes dy boksierëve të peshës së rëndë do të zhvillohet...
1 2 3 4
Page 1 of 4