archiveAmazon

Lajme

Kandidatja për presidente të Amerikës thotë se do t’i shkatërrojë Amazon’in, Facebook’un dhe Google’n

Senatorja demokrate Elizabeth Warren do të shënjestrojë gjigandë të teknologjisë si Amazon, Facebook dhe Google nëse triumfon në përpjekjen e saj për presidencën amerikane në vitin 2020. “Është koha që të mëdhenjtë e teknologjisë të mësojnë ç`është bindja”, u shpreh politikania 69-vjeçare. “Çështja është se mundësia për të bërë më...
Lajme

Vlora Çitaku takon Jeff Bezos, njeriun më të pasur në botë

Ambasadorja e Kosovës në SHBA, Vlora Çitaku, ka takuar Jeff Besoz, themeluesi dhe udhëheqësi i Amazon, njëherit edhe njeriu më i pasur në botë. Çitaku u shpreh e lumtur për takimin përderisa premtoi se do të angazhoher që ta sjellë Bezos dhe fondacionin e tij në Kosovë. Ajo postoi edhe...