archiveAlma Lama

Lajme

Alma Lama: Gratë me shami në Kosovë janë të nënshtruara!

Alma Lama ish-ambasadore e Kosovës në Itali thotë se mbajtja e shamive nga gratë myslimane përfaqëson nënshtrimin. Gjatë një debati në Euronews Albania lidhur me kërkesën për rikthimin e shamive në shkolla për vajzat myslimane, ish-ambasadorja ka debatuar ashpër me avokaten Migena Balla, e cila e cilësoi një të drejtë...
Lajme

Rikthehet Alma Lama, garon për deputete në listën e LDK’së

Ish-ambasadorja e Kosovës në Romë, Alma Lama i është rikthyer politikës duke kandiduar për deputete e Kuvendit të Kosovës. Lama do të garojë si pjesë e listës së LDK’së. Ish-deputetja e VV’së dhe LDK’së ishte emëruar ambasadore e Kosovës në Itali më 2016, vetëm pak kohë pasi votoi në Kuvend...
Lajme

Alma Lama: Presidenti i takon LDK’së edhe pikë!

Ish- deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Alma Lama ka reaguar në lidhje atë se a duhet apo jo që posti i presidentit të jetë pjesë e negociatave Vetëvendosje – LDK. Ajo në një shënim në Facebook tha se bazuar në sistemin aktual politik, presidenti zgjedhet nga ana e parlamentit,...
Lajme

Alma Lama vazhdon detyrën si Amabasadore

Alma Lama vazhdon ta mbaj pozitën e ambasadores së Kosovës në Itali, ndonëse ka një vendim për shkarkimin e saj. Ajo i ka quajtur spekulime informacionet se ajo është shkarkuar me kërkesë të Presidentit Hashim Thaçi. Të martën ajo ka zhvilluar takimet zyrtare në cilësinë e Ambasadores së Kosovës. Pavarësisht...
1 2
Page 1 of 2