archiveAlketa Gashi – Fazliu

précis

Alketa vjen me “Etje në pritje”

Shkrimtarja e gazetarja Alketa Gashi Fazliu ka nxjerrë nga shtypi librin e saj të radhës "Etje në pritje", raporton Korrespodenti. Libri është prozë poetike zhanër të cilin shkrimtarja duket se po e pëlqen në librat e saj të fundit! Alketa është gazetare dhe autore e emisionit të librit në RTK...
ShowBiz

Gazetarja Alketa Gashi-Fazliu shfaqe tejet atraktive në foton e fundit

Gazetarja e mirënjohur kosovare, Alketa Gashi - Fazliu, është mjaft aktive në rrjetet sociale me publikimin e ngjarjeve, statuseve, duke mos anashkaluar edhe të fotove të ndryshme nga përditshmëria e saj, shkruan Korrespodenti. Në këto foto që ajo publikon në rrjetet sociale bie në sy stili i veçantë dhe veshjet...
Lajme

Alketa në një rrëfim Prizreni për Blendi Fevziun

Gjatë ditës së sotme gazetarja, prezantuesja e njohur e shkrimtarja Alketa Gashi Fazliu ka realizuar një intervistë për emisionin Opinion me Blendi Fevziun! Ky dokumentar që është pjesë e ciklit të dokumentarëve për qytetet më të veçanta mbarëshqiptare që Blendi Fevziu ka realizuar këtë sezon përfshinë të gjitha karakteristikat e...
Op/Ed

Gabim i përmasave historike për Kosovën

Shkruan: Alketa G. Fazliu Gjatë muajve dhe ditëve të fundit, Kosova ka vazhduar të ecë heshturazi në rrugën e një gabimi jo të vogël. Verbërisht Kosova ka krijuar dhe normalizuar një raport distance dhe shkëputjeje nga Amerika. Për miqtë e ngushtë, të kesh mosmarrëveshje nuk është diçka e mirë. Është...
Op/Ed

Kosova nuk mund të hedhë baltë mbi SHBA

Shkruan: Alketa G.Fazliu Të dashur miq, Jemi dëshmitarë se ditëve të fundit në mediat sociale dhe midis aktivistëve partiakë të Kosovës, qarkullojnë zëra këmbëngulës, të drejtuar kryesisht kundër të dërguarit special të SH.B.A.-së për bisedimet e paqes Kosovë-Serbi. Personalitete të ndryshme publike, aktivistë politikë të Kosovës, por jo vetëm, të...
Op/Ed

Propaganda kundër Trump, është propagandë anti-amerikane e pastër

Nga Alketa Gashi-Fazliu Shqiptar Oseku- të rilexova por ende nuk mund ta kuptoj se si një Shqiptar luan injorantin në raport me SHBA-të. Shqiptar, është GABIM! Gabim historik për shqiptarët që të bëhen palë në zgjedhjet amerikane, duke u rreshtuar politikisht kundër një kandidati. Propaganda kundër Trump, presidentit të ligjshëm...
Op/Ed

Kosovë – Serbi, koha për zgjedhje ka ardhur

Shkruan: Alketa Gashi – Fazliu Trenat po i ndezin motorët: Amerika dëshiron të sigurohet që ata nuk janë në kurs përplasjeje. Treni i Kosovës po del nga stacioni. Me qeverinë e sapokrijuar, Kosova më në fund vendosi një lokomotivë të re në binarët e vjetra dhe të ndryshkura. Kësaj lokomotive...
1 2
Page 1 of 2