archiveAleksandar Vuçiq

Lajme

‘Zbutet’ Vuçiqi, deklarata e tij i befason të gjithë!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha në Novi Sad, në një ceremoni që shënon 100 vjetorin e aneksimit të Vojvodinës nga Serbia, se Serbinë askush nuk ka arritur kurrë për ta pushtuar dhe se do të dështojnë edhe ata që sot janë duke u përpjekur një gjë të tillë. Ai...
Lajme

Vuçiq e Brnabiq dërgojnë mesazh: Serbia kurrë nuk ka qenë në situatë më të vështirë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe Kryeministrja Ana Bërnabiq kanë kërkuar ambasadori kinez Li Munchang për të përcjellë mesazh udhëheqjes kineze që Serbia kurrë nuk ka qenë në një situatë më të vështirë, pavarësisht thirrjeve të tyre të vazhdueshme për paqe dhe stabilitet, shkruan B92, transmeton Indeksonline. “Futja e Njësisë...
Lajme

Vuçiq reagon për djegien e produkteve serbe në Kaçanik

Në shenjë bojkoti ndaj produkteve serbe, disa qytetarë në Kaçanik i kanë djegur produktet serbe. Në një video të publikuar në rrjete sociale, kaçanikasin janë parë duke i djegur produktet me prejardhje nga Serbia. Për këtë gjë ka reaguar Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq. Në një takim me përfaqësuesit e serbëve,...
Lajme

Vuqiç mes lotëve: Ju lutem, ju lutem largojeni taksën

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq ka kundërshtuar taksën prej 100 për qind të vendosur nga Qeveria e Kosovës, duke kërkuar që të tërhiqet kjo masë doganore. Në një konferencë të mbajtur në mesnatëb e së mërkurës presidenti serb duket mjaft i shqetësuar duke bërë thirrje që Kosova ta largoj taksën...
1 17 18 19 20 21
Page 19 of 21