archiveAleksandar Vuçiq

Lajme

Vuçiq dënon sulmin ndaj të rinjve shqiptarë në Novi Sad

Presidenti serb, Aleksandar Vuçiq, dënoi ashpër sulmin ndaj dy të rinjve shqiptar në Novi Sad. “Unë i kërkoj MUP-it që të gjejë sulmuesit, ne nuk jemi njerëz të egër, ky është një vend i lirë dhe askush nuk duhet të sulmojë dikë vetëm për shkak se ai është shqiptar. Si...
Lajme

Kërcënimet e Beogradit për luftë në Kosovë, vetëm betejë politike

Pas paraqitjes së Forcave Speciale të Kosovës në Veri të Mitrovicës, në ditën e vizitës nga Presidenti Hashim Thaçi, zyrtarët serbë në deklaratat e tyre thanë se Serbia do të jetë në gjendje gatishmërie për luftë. Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq la të hapur mundësinë e luftës me Kosovën. Por,...
Lajme

Vuçiq dorëzohet për ushtrinë e Kosovës, e quan të aftë Haradinajn

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq ka komentuar vendimin e fundit të Republikës së Kosovës për formimin e ushtrisë. Në një konferencë për media, ai është marrë me deklaratat e kryeministrit, Ramush Haradinaj, rreth kësaj çështje. “Haradinaj është njeri i aftë, mundet. Pyetja ime për të është , e ku shkruan...
Lajme

Qeveria e Kosovës e gatshme për formimin e Asociacionit

Qeveria e Kosovës është e gatshme që të punojë në përshpejtimin e procesit për formimin e Asociacionit apo Bashkësisë së komunave me shumicë serbe, por ajo ende nuk ka marrë ndonjë draft-statut të propozuar nga ekipi menaxhues, i cili është përgjegjës për hartimin e këtij draft-statuti, thonë zyrtarët e ekzekutivit...
1 15 16 17
Page 17 of 17