archiveAleksandar Vuçiq

Lajme

Trajkoviç: Thaçi e Vuçiq po punojnë bashkë për ndarjen e Kosovës

Rada Trajkoviç, në një bisedë me televizionin serb ‘N1” ka thënë se Presidentët Hashim Thaçi dhe Alaksandar Vuçiq kanë komunikim të mirë. “Kanë kontakte thuajse të përditshme. Sinkronizojnë aktivitetet dhe shfrytëzojnë të gjitha mënyrat për ta ndihmuar e mbështetur njëri-tjetrin”. Trajkoviç thotë së të dy janë duke punuar për ndarjen...
Lajme

Vuçiq ankohet tek kinezët për Ushtrinë e Kosovës

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq ka njoftuar ambasadorin kinez, Li Manchang për siç tha “rrezikun”e formimit të ushtrisë së Kosovës më 14 dhjetor. Ai i kërkoi diplomatit kinez që si mik i Serbisë ta raportojë rregullisht udhëheqjen kineze rreth zhvillimit të situatës në Kosovë, njofton kabineti i Vuçiqit. “Është krejtësisht e...
Lajme

Vuçiq: Radojiçiq nuk e vrau Oliver Ivanoviqin

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiç, ka deklaruar se autoritetet serbe kanë përfunduar hetimet ndaj Millan Radojiçiq dhe se kanë ardhur në përfundim se ai nuk e ka vrarë Oliver Ivanoviq. Sipas Vuçiq, policia e ka intervistuar Radojiçiqin si dhe i njëjti i është intervistuar testit të poligrafit. Ai gjatë një...
Lajme

‘Zbutet’ Vuçiqi, deklarata e tij i befason të gjithë!

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq tha në Novi Sad, në një ceremoni që shënon 100 vjetorin e aneksimit të Vojvodinës nga Serbia, se Serbinë askush nuk ka arritur kurrë për ta pushtuar dhe se do të dështojnë edhe ata që sot janë duke u përpjekur një gjë të tillë. Ai...
Lajme

Vuçiq e Brnabiq dërgojnë mesazh: Serbia kurrë nuk ka qenë në situatë më të vështirë

Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq dhe Kryeministrja Ana Bërnabiq kanë kërkuar ambasadori kinez Li Munchang për të përcjellë mesazh udhëheqjes kineze që Serbia kurrë nuk ka qenë në një situatë më të vështirë, pavarësisht thirrjeve të tyre të vazhdueshme për paqe dhe stabilitet, shkruan B92, transmeton Indeksonline. “Futja e Njësisë...
1 12 13 14 15 16 17
Page 14 of 17