archiveAlbulena Haxhiu

Lajme

Haxhiu: Presidenti Thaçi po i nxit njerëzit kundër deputetës Kollçaku

Ministrja e Drejtësisë Albulena Haxhiu, i ka dalë në mbrojtje deputetës së Lëvizjes Vetëvendosje Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, e cila dje në rrjetet sociale pati shpërndarë një postim nga një analist serb, që kishte thënë se kryeministri Albin Kurti, nuk ka dosje kriminale nga koha e Ushtrisë Çlirimtare e Kosovës. Kjo deklaratë...
Lajme

Kjo është pasuria e Ministres së Drejtësisë

Ministrja e re e Drejtësisë në Qeverinë Kurti, Albulena Haxhiu, është e thelluar në kredi si dhe nuk ka asnjë pronë në emër të saj – të gjitha janë në emër të bashkëshortit të saj. Në deklarimet e pasurisë që ka bërë vitin e kaluar, ministrja e Drejtësisë nuk qëndron...
Lajme

Albulena Haxhiu flet si ministre e Drejtësisë

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu, sot përmes një statusi i është drejtuar publikut për herë të parë me një post të tillë. Pasi u vendos në krye të ministrisë së Drejtësisë ajo tha se do t’i jetësojnë premtimet e shumta që lidhen me këtë fushë. Postimi i plotë: Sot, mora...
Lajme

Haxhiu: Glauku nuk dorëhiqet nga posti i kryetarit të Kuvendit

Albulena Haxhiu nga Vetëvendosje, thotë se Glauk Konjufca nuk do të dorëhiqet nga posti i Kryeparlamentarit. ‘Jo natyrisht. Glauku nuk do të dorëhiqet. Ai nuk është votuar aty për t’u shkarkuar dhe me të i është kthyer dinjiteti Kuvendit të Republikës’, tha Haxhiu në një emision në njërin nga televizionet...
Lajme

Cilës Ministri po ia mësyen Albulena Haxhiu?

Albulena Haxhiu për vite me radhë ka qenë aktiviste e “Vetvendosjes”. Ajo, ishte pjesë e lëvizjes dhe më pas u bë pjesë e strukturave më të larta të partistë, shkruan “Kosovarja”. Albulena Haxhiu, që është juriste e diplomuar, hedhi hapin në skenën e politikës dhe duket se bëri mirë, pasi...
Lajme

Haxhiu: LDK nuk ka vullnet për bashkëpunim

Ish Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosjes Albulena Haxhiu, në një intervistë për EkonomiaOnline ka folur për bashkëpunimin me Lidhjen Demokratike të Kosovës. Ajo ka thënë se VV ka vullnet për bashkëpunim por jo edhe LDK. “Ne kemi caktuar menjëherë atë ditë përfaqësuesin që do ta përfaqësojë VV-në në këto grupe punuese,...
Lajme

Haxhiu: Taksa 100% do të hiqet

Albulena Haxhiu nga Lëvizja Vetëvendosje ka thënë se qeveria e udhëhequr nga kjo parti do të zëvendësojë tarifën ndaj mallrave serbe me reciprocitet të plotë ndaj Serbisë. Ajo ka thënë se me Serbinë në dialog s’do të lejojnë asnjëherë të flitet për çështjet e brendshme të Kosovës. “Për tarifën kemi...
Lajme

Albulena Haxhiu: Erdhi dita për shtetin e së drejtës

Kandidatja për deputete nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka thënë se me entuziazmin e qytetarëve kanë bërë hapjen e fushatës zgjedhore në Mitrovicë. Albulena Haxhiu ka thënë se më 6 tetor, një shoqëri e tërë do të marrë frymë sepse siç ka shkruar ajo tashmë erdhi dita,përcjell Inlajmi “Erdhi dita...
1 2
Page 1 of 2