archiveAlbena Reshitaj

Lajme

Edhe deputetja Albena Reshitaj rezulton pozitiv me CoVID-19

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj njoftoi se është prekur nga virusi CoVID-19. “Që nga fillimi i Pandemisë jam përpjekur të zbatoj masat e rekomanduara nga institucionet shëndetësore dhe vazhdimisht kam bërë ftesë për zbatimin e tyre. Pas seancës së ditës së Premte, konkretisht të Shtunës së...
Lajme

“Kam frikë se do të detyrohemi të dalim në protesta”

Nënkryetarja e AAK-së e cila është edhe deputete në Kuvendin e Kosovës, Albena Reshitaj ka komentuar zhvillimet e fundit në vend. Reshitaj, në RTV Dukagjini ka thënë se reciprociteti në vend të taksës do të ishte një gabim i Kosovës pasi nuk ka njohje reciproke mes vendeve. Ajo thotë se...
Lajme

Reshitaj: VV-LDK, koalicion që nuk funksionon

Deputetja e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Albena Reshitaj, është shprehur skeptike për funksionimin e kaolacionit të mundshëm mes VV-së dhe LDK-së. Reshitaj tha se është ofenduar vota e qytetarëve dhe se vet ajo është e zhgënjyer me situatën në Kosovë. Ajo theksoi se AAK do të mbesë në opozitë....