archiveAksident

Lajme

Aksident i rëndë në Mitrovicë, vdes 20 vjeçari

Një 20-vjeçar nga Mitrovica ka vdekur pas një vetaksidenti në këtë qytet. Bashkë me të në veturë kanë qenë edhe dy persona, njëri prej të cilëve është në ndalim policor, si shkaktar i aksidentit, raporton Express. Rastin për Gazetën Express e ka konfirmuar zëdhënësi i Policisë së Kosovës për Rajonin...
Lajme

Aksident i rëndë në Pejë, rrokulliset një veturë

Një aksident në dalje të qytetit të Pejës, rrugës për në Deqan, ka ndodhur sot. Një veturë është rrokullisur. Nga fotografitë që ka siguruar Indeksonline shihet Policia e Kosovës që menjëherë ka dal në vendin e ngjarjes. Ende nuk dihet se sa persona janë të lënduar. Indeksonline do të ju...
Lajme

LAJMI I FUNDIT: Aksidenti tragjik në Gjermani, vdes edhe një kosovar tjetër, shkon në 4 numri i të vdekurve

Kryediplomatja e Kosovës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka njoftuar para pak çastesh se ka ndërruar jetë edhe personi i katërt i familjes Krasniqi nga Ferizaj, të cilët mbrëmë u përfshinë në një aksident në Gjermani teksa po udhëtonin drejt Zvicrës, raporton Gazeta Express. Të premten për Express, policia gjermane ka konfirmuar se...
Lajme

Aksident në Klinë, shumë persona të lënduar

Shtatë persona janë lënduar në një aksident trafiku që ka ndodhur në Volljak të Klinës. Policia ka njoftuar sot se aksidenti ka ndodhur të enjten në orën 12 e 30 minuta, transmeton IndeksOnline. “Një person derisa drejtonte automjetin e tij nga pakujdesia ka humbur kontrollin duke përfunduar jashtë rrugës dhe...
Lajme

Reshjet e shiut shkaktojnë aksidente, 1 përfundon me fatalitet

Reshjet e shiut siç ndodh rëndom shkaktojnë aksidente të shumta jo vetëm në Kosovë por gjithandej. Mos përshtatja me kushtet atmosferike dhe dukshmëria më e vogël gjatë ngasjes janë shkaktarët që cilësohen si më kryesorët , , përveç shpejtësisë , se pse ndodhin më shumë aksidente në të tilla periudha....
Lajme

Bllokohet hyrja për Veternik, aksidentohen dy kamionë

Hyrja e autostradës në Veternik është bllokuar si pasojë e një aksidenti në mes dy kamionëve, shkruan Gazeta Metro. Në grupin “Marakli t’kerreve” në Facebook kanë bërë të ditur se para pak minutash ka ndodhur një aksident trafiku në hyrje të autostradës në Veternik. Si pasojë e aksidentit në mes...
1 2 3 4 5 22
Page 3 of 22