archiveAKR

Lajme

AKR-ja kërkon rinumërim, thonë se u manipuluan votat

Aleanca Kosova e Re që në zgjedhjet e 14 shkurtit ka garuar në listën e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka kërkuar nga KQZ-ja rinumërim të votave pasi sipas tyre ka pasur manipulime në qendra të votimeve të bëra nga komisionerë të partive politike. Në një prononcim për Gazetën inFokus, sekretari...
Lajme

Pacolli e mban fjalën: AKR nuk do të bashkëpunojë me LVV’në

Lideri i AKR’së Behgjet Pacolli thotë se kjo parti do të mbetet në opozitë. Ai ka mohuar afrimin e AKR’së me VV’në për formim të qeverisë. Nëpërmjet një shkrimi në Facebook, Pacolli thotë se ata kanë pranuar rezultatin derisa kërkon krijim të shpejtë të institucioneve. Shkrimi i plotë i Pacollit...
Lajme

AKR e Pacollit e hapur për bashkëpunim me Vetëvendosjen

Aleanca Kosova e Re e Behxhet Pacollit ka bërë të ditur se do të vazhdojë të mbetet parti konstruktive në ndërtimin e institucioneve shtetërore. Naim Murseli, këshilltar i Pacollit, përmes një postimi në Facebook ka shkruar se ky subjekt nuk do të kontribuonte në një bllokadë të mundshme politike në...
Lajme

“Përçarje”: AKR kërcënon se do të largohet nga lista e LDK-së

Partia e Behgjet Pacollit, AKR, ka ‘kërcënuar’ Lidhjen Demokratikë të Kosovës se do të largohet nga lista e tyre. Renditja e kandidatëve për deputetë në listën e LDK’së, si duket ka shkaktuar pakënaqësi brenda AKR’së, parti kjo që udhëhiqet nga Behgjet Pacolli, e cila po ‘kërcënon’ me largim nga kjo...
Lajme

LDK në koalicion me AKR-në dhe PD-në

Dega e LDK’së në Mitrovicë do të lidhë koalicion me AKR’në dhe PD’në. Bëhet e ditur se lidhja e këtij koalicioni do të bëhet të martën në ora 12:00. Kështu bën të ditur Zyra për Informim e LDK’së. Kjo është komunikata e plotë: Të nderuar, Nesër (e martë), më datë...
Lajme

“AKR-ja nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re”

AKR-ja ka njoftuar se nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re. Këtë e ka konfirmuar këshilltari i kryetarit të kësaj partie, Jetlir Zyberaj. Ai në Facebook ka shkruar se AKR-ja do të jetë në opozitë. “AKR nuk do të jetë pjesë e qeverisë së re. Do të jetë...
Lajme

AKR: Do të votojmë mocionin për rrëzimin e Qeverisë

Aleanca Kosova e Re do ta votojë mocionin e ngritur nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Kështu bëhet e ditur nga zyra për informim e kësaj partie, të cilët me anë të një komunikatë për media njoftuan se nuk do të qëndrojnë të vetmuar dhe se do ta përkrahin mocionin. ‘Kjo...
1 2 3
Page 1 of 3