archiveAeroporti

Lajme

Vaksinimi fillon edhe në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari”

Gjatë këtij vikendi, qytetarët e Kosovës mund të marrin vaksinën kundër COVID-19 edhe në Aeroportin Ndërkombëtar “Adem Jashari” në Prishtinë. Sipas Ministrisë së Shëndetësisë kjo po bëhet në mënyrë që të zgjerohen mundësitë e vaksinimit kundër COVID-19 në sa më shumë qendra përmes ekipeve mobile. “Me qëllim të zgjerimit të...
Lajme

Diçka po ndodhë në aeroportin e Prishtinës, mësone çfarë

Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” ka njoftuar se i është shtuar një linjë e re fluturimi. Në një postim në Facebook, bëhet e ditur se linja e re Zagreb-Prishtinë-Zagreb do të filojë nga data 13 dhjetor, çdo të hënë, mërkure dhe të shtune. “Njё ndёr linjat mё tё reja qё...
Lajme

Aeroporti i Prishtinës me një njoftim të rëndësishëm

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës “Adem Jashari” – Limak Kosovo, njofton të gjithë qytetarët të cilët kanë udhëtuar përmes këtij aeroporti se nëse kanë humbur valixhet e tyre dhe akoma kanë raportin nga zyra e ‘Lost and Found’ apo dokumente tjera që dëshmojnë një gjë të tillë, të lajmërohen në aeroport...
Lajme

Shtyhen fluturimet në aeroportin e Prishtinës

Pavarësisht paralajmërimeve se fluturimet nga Aeroporti Ndërkombëtar “Adem Jashari” do të zhvillohen normalisht, sot nga mjegulla e dendur ka lajme jo të mira. Gjatë ditës së sotme disa persona qe kanë pasur të aterojnë nga aeroporti i Prishtinës drejt Turqisë dhe Zvicrës u janë anuluar fluturimet. E, zëdhënësi i aeroportit...
Lajme

“Aeroporti mund të kthehet në spital”

Terminali i vjetër i Aeroportit ndërkombëtarë të Prishtinës mund të kthehet në qendër spitalore portative për t’i trajtuar të prekurit me Covid-19 në Kosovë. Kështu ka bërë të ditur ministri i Shëndetësisë, Armend Zemaj në emisionin Ekonomia n’Fokus. Sipas tij, rritja e numrit të të infektuarve me covid-19, kërkon shtim...
Lajme

Njoftim i fundit nga Aeroporti i Prishtinës

Aeroporti i Prishtinës “Adem Jashari” është shprehur i gatshëm për rifillimin e fluturimeve, por për këtë thotë se vendos Qeveria e Kosovës. Përmes një postimi në Facebook, ANP thotë se kanë pranuar kërkesa të shumta për t’u informuar rreth datave të operimit të fluturimeve. “Qeveria e Kosovës, është autoriteti përkatës,...
Lajme

Kur do të nisin fluturimet e rregullta nga Aeroporti i Prishtinës?

Ministria e Infrastrukturës është duke pritur një vlerësim nga Instituti Kombëtar i Shëndetit Publik të Kosovës (IKShPK) se kur mund të nisin fluturimet e rregullta në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”. Në një përgjigje për Gazetën Insajderi, nga ministria e Infrastrukturës kanë thënë se ky vlerësim është duke u...
Lajme

Kur do të rihapet Aeroporti i Prishtinës?

Aeroporti Ndërkombëtar i Prishtinës "Adem Jashari", nuk ka ende një datë të saktë se kur nisin fluturimet. Rikthimi i fluturimeve nga Aeroporti i Prishtinës do të bëhet pas një vendimi të Qeverisë së Kosovës. Kështu ka bërë të ditur për lajmi.net zëdhënësja e Aeroportit, Valentina Gara. Gara duke folur për...
1 2
Page 1 of 2