archiveAdriatik Kelmendi

Lajme

Sa ka mundësi një qeveri në detyrë të shpallë “gjendje të jashtëzakonshme” pa kaluar nga Kuvendi?

Gazetari dhe publicisti, Adriatik Kelmendi, ka vënë në pikëpyetje masat që sot u morrën dhe u prezantuan nga ministri i Shëndetësisë, Arben Vitia. Ai në Facebook ka ngritur pyetjen nëse ka mundësi në ketë mënyrë një qeveri në detyrë të shpallë “gjendje të jashtëzakonshme”. Postimi i tij: Një pyetje për...
Op/Ed

Të ndalohet shitja e pijeve alkoolike në pompat e benzinës!

Shkruan: Adriatik Kelmendi Të ndalohet shitja e pijeve alkoolike në pompat e benzinës! Në Kosovë ka një mesatare prej rreth 110 vdekjesh dhe rreth 17 mijë aksidentesh rrugore çdo vit, në 10 vitet e fundit. Bashkë me Shqipërinë, Kosova qëndron ndër vendet me numrin më të madh të aksidenteve. Me...
Lajme

Adriatik Kelmendi i thotë Veselit po e përmend Zotin që 10 herë, kryetari i PDK’së e lë pa koment moderatorin me përgjigjën

Kryetari i Partisë Demokartike të Kosovës Kadri Veseli ka qenë i ftuar sonte në emisionin ‘Rubikon’ në televizionin KTV. Moderatori i emisionit Adriatik Kelmendi disa herë e ka provokuar me pyetje e tij kandidatin për Kryeministër nga radhët e PDK, shkruan AlbanienShow. Një nga pyetje e Kelmendit ishte. Jeni duke...
1 2 3
Page 1 of 3