archiveAdi Krasta

Lajme

Duat Haradinaj: Këtë post politik nuk do ta pranoj kurrë

I ftuar në “A Show”, në News24 sonte ka qenë deputeti i parlamentit të Kosovës Daut Haradinaj. Harandinaj është pyetur nga prezantuesi Adi Krasta për shumë tema të rëndësishme në këtë intervistë, shkruan AlbanienShow. Në pyetjen e moderatorit shqiptar se a do të bëhet një ditë kryeministër i vendit Daut...
Lajme

Veton Surroi: Albin Kurti është intelektual, Thaçi i padijshëm

Veton Surroi publicisti i njohur nga Kosova, ka qenë i ftuar tek emisioni A Show me moderator Adi Krastën. Veton Surroi e ka quajtur Hashim Thaçin të padijshëm, ndërkohë e ka vlersuar lartë Albin Kurtin, shkruan AlbanienShow “Thaçi është i paskrupullt, i padijshëm dhe sheh vetëm interesat e veta personale....
Op/Ed

Vendi nuk qeveriset në “Facebook”

Adi Krasta Çmenduria është se aksioni politik po fshihet, po bëhet i pakapshëm për njerëzit e zakonshëm. Politika sot bëhet në “Facebook”. Jeta online, edhe pse ne e trajtojmë atë si një flluskë, në të cilën marrin pjesë vetëm pak njerëz, njerëz që kanë lidhje vetëm me internetin, është sot...