archiveAdem Mikullovci

précis

Lajçi: Adem, pusho tash mbas telegramit t’Hashës, Dullës, Rambos, Fatit, e ma s’ shumti t’Kadrisë

Vdekja e aktori të mirënjohur Adem Mikullovcit ka bërë që të reagojnë prej krerëve të institucioneve, të partive, nga komuniteti artistik e deri te qyterarët, shkruan KultPlus. Po Çun Lajçit, i kanë penguar reagimet e të parëve të vendit, që kanë dërguar telegram ngushëllimi për familjen Mikullovci, pasi që, sipas...
Lajme

Ky ishte amaneti i fundit i Adem Mikullovcit

Aktori i mirënjohur shqiptar, Adem Mikullovci mesnatën e së hënës ka ndërruar jetë. Por, pas vete ka lënë një amanet të madh. Në një intervistë një vit më parë pati treguar se si kishte menduar ta shkruante vdekjen e tij. “Kjo i bjen… qysh dal ngadalë njeriu shkon. Mas pari...
Lajme

‘Bash hiq s’e kam prit vdekjen e tij mbrëmë, më ka tmerruar’, bashkëshortja e Adem Mikullovcit rrëfen momentet e fundit të jetës së aktorit

Sot i është dhënë lamtumira e fundit aktorit Adem Mikullovci. Të pranishëm në cerominë mortore ishin familjarët e të ndjerit, shkruan GazetaBlic. Bashkëshortja e tij, Lumnije Mikullovci ka treguar për momentet e fundit të jetës së aktorit. ‘Ka qenë sëmurë vitin e kaluar, por këtë vit ka qenë shumë mirë....
Lajme

Dalin vizatimet që i bënte Adem Mikullovci gjatë seancave

Deputeti nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Salih Zyba, ka ndarë disa vizatime të ish-deputetit dhe aktorit të njohur kosovar, Adem Mikullovcit, i cili ka vdekur mëngjesin e sotëm. Zyba ka publikuar në llogarinë e tij në Facebook, vizatimet që thotë se Mikullovci i bënte në Kuvend. “Përmes disa fotografive nga...
Lajme

Albin Kurti: Nderime përjetë Çaplini ynë

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka kujtuar jetën dhe veprën e artistit të madh shqiptar, Adem Mikullovci. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Kurti tha se nuk ka takuar njeri mendërisht më aktiv, shkruan Reporteri.net. Sipas tij, Mikullovci moti është ballafaquar me vdekjen dhe ka kohë që ka...
Lajme

​Kurti: Adem Mikullovci ishte i denjë për ta quajtur Çaplini ynë

Homazhe për të nderuar jetën dhe veprën e artistin, Adem Mikullovci, ka bërë edhe ish-kryeministri i Kosovës, Albin Kurti. Kurti ka thënë se Adem Mikullovci ishte politikan i të dy republikave. Lideri i VV-së, ka thënë se puna e Adem Mikullvcit si regjisor, skenarist dhe aktor, e bënë të denjët...
Lajme

Sonte pas mesnate ka ndërruar jetë Adem Mikullovci

Artisti i madh dhe ish-deputeti i Kuvendit, Adem Mikullovci, sonte pasmesnate ka ndërruar jetë në moshën 81-vjeçare. Lajmin e ka konfirmuar vetë bashkëshortja e Ademit, Lumnije Mikullovci. “Sonte pas mesnatës në ora 00:20 ndëroj jetë më i dashuri jonë Adem Mikullovci! Për informata tjera dhe ceremoninë e varrimit ju lajmërojmë.”,...
Lajme

Adem Mikullovci ironizon me Thaçin dhe Haradinajn

Sot , ish-kryeministri Albin Kurti dhe ish-ministri i puneve te jashtme kane vizituar Adem Mikollovcin . Kete vizite e beri te ditur vetë Adem Mikollovci , ku vendosi foton se bashku me kryetarin e VV Albin Kurti dhe nenkryetartin Glauk Konjufca . Shkrimi i plote i Adem Mikullovcit : Sot...
1 2
Page 1 of 2