archiveAdem Haliti

Op/Ed

Superliga e Kosovës është hajgare!

Shkruan: Adem Haliti Futbolli i Kosovës ende është amator, s’i plotëson as kushtet elementare e lere më siç flasin për ngritje të cilësisë. Këtë e ka treguar më së miri kombëtarja e Kosovës se pse asnjë futbollist nuk është nga Superliga e Kosovës. Superliga e Kosovës është hajgare, të gjithë...
Sporti

Ismet Munishi e Alban Dragusha vijnë të hënën në ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë trajneri i Ballkanit, Ismet Munishi dhe ndihmës-trajneri i Dritës, Alban Dragusha, shkruan zeri.info. Si çdo herë në “90 Plus” do të ketë një debat të nxehtë, ku temë kryesore do të jetë Superliga e Kosovës dhe...
Sporti

Arsim Plepolli dhe Liridon Balaj, të hënën vijnë në “90plus”

Të hënën në emisionin “90plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës do të jenë jetë trajner dhe analist i futbollit, Arsim Plepolli si dhe talenti i njohur i futbollit Liridon Balaj, i cili nga Besa e Pejës ka kaluar në klubin zvicerian FC Aarau, raporton Korrespodenti. Si çdo herë...
Sporti

Të hënën në “90plus” vijnë dy mysafirë shumë të veçantë

Të hënën në emisionin “90plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë, Gazmend Haliti, trajneri i përfaqësueses së Kosovës për grupmoshat U15, Xhevdet Llumnica, ish futbollist i Prishtinës, raporton Korrespodenti. Xhevdet Llumnica ishte edhe pjesë e Lojës së Yjeve, në të cilën luajtën futbollistët aktiv dhe veteranë më të...
Sporti

Rafet Prekazi e Mirlind Daku mysafirët e radhës në emisionin ’90 Plus’

Të hënën në emisionin “90 Plus” të autorit Adem Haliti, mysafirët e radhës janë futbollisti i Osijekut, Mirlind Daku dhe përzgjedhësi i Kosovës U-21, Rafet Prekazi, përcjell zeri.info Autori i "90plus", Adem Haliti Tema kryesore e diskutimit do të jetë përfaqësuesja U-21 dhe ajo A e Kosovës. Emisionin “90 Plus”...
1 2 3
Page 1 of 3