archiveAdelina Ismaili

ShowBiz

Adelina replikon me ndjekësit për kryqin!

Paraqitja e fundit e Adelina Ismailit në emisionin e saj “Tete a tete” ka ngjallur diskutim mes ndjekësve në rrjete sociale. Kjo për një detaj në aksesorët e këngëtares – simbolin e kryqit. Adelina ka replikuar me ndjekësit duke i thënë se “kryqi është i Nënës Terezë”. Dikush tjetër ka...
ShowBiz

Përplasen Adelina Ismaili dhe Arif Vladi

Këngëtarja e njohur Adelina Ismaili, sot ka qenë në qendër të vëmendjes, kjo për shkak një fjale që i kishte thënë Arif Vladit, shkruan Gazeta Express. Adelina Ismajli tashmë ka nisur emisionin e saj ‘Tete a Tete me Adelinën’, ku fillimisht protagonistë të këtij emisioni kanë qenë figura politike, në...
ShowBiz

Rikthehet Adelina Ismaili: Ndan me fansat lajmin e madh

Adelina Ismaili është një ndër këngëtaret më të pëlqyera shqiptare. Edhe pse u largua për një kohë nga skena pasi u martua dhe u bë nën e një djali, tani ajo është kthyer në Kosovë dhe ka filluar të bëhet aktive si më parë, Adelina është aktive edhe në rrjetet...
ShowBiz

Adelina Ismaili ia kalon edhe Papës në këtë pikë

Adelina Ismaili është emër i konfirmuar prej tridhjet vitesh në skenën tonë muzikore, duke u shndërruar në yll të madh, femër revolucionare, e cila I bëri e tha të gjitha ato që ndjeu se duhet ti bënte, shkruan “Kosovarja”. Adelines nuk i kanë munguar asnjëherë epitetet e titujt, që megithatë...
ShowBiz

Adelina Ismaili: Erdhi dita të besoj në ëndrrën kosovare

Këngëtarja e njohur kosovare, Adelina Ismaili, është shprehur entuziaste për arritjen e marrëveshjes për koalicionin qeverisës LVV-LDK. Ismaili e cila njihet në publik si përkrahëse e flaktë e Lidhjes Demokratike të Kosovës, ka thënë se ‘sot, erdhi dita të besoj në ëndrrën kosovare’, transmeton Gazeta Sinjali. Postimi i plotë i...
1 2 3 5
Page 1 of 5