archiveAdelina Grainca

Lajme

“Bijat i shesim, votat i qesim”, policia nis hetimet pas grafiteve fyese në shtëpinë e Adelina Graincës

Gjatë mbrëmjes së djeshme në pjesët e murit rrethues të shtëpisë ku banon deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Adelina Grainca, disa persona të panjohur kanë shkruar grafite seksiste. Policia ka bërë të ditur se rasti është raportuar mbrëmë dhe se hetimet kanë filluar. “Ferizaj 20.04.2021-21:55. Është raportuar se person-a të panjohur...
Lajme

Kimete Berisha – Adelina Graincës: Nuk je shembull i mirë, cucë

Blogerja e njohur, Kimete Berisha, shkruan rreth rastit të deputetes Adelina Grainca: I kam marrë lakmi asaj deputetes qysh e demonstroi aq kollaj ‘tradhtinë’ në mënyrë solemne, para kamerave. E gjeti momentin kur e shohin krejt shqiptarët. Ecte n’t’madh, pa pikë mëdyshje, nuk rrehte çerpikë, thuajse po i promovon vlerat...
Lajme

PDK ia kërkon Adelina Graincës dorëzimin e mandatit të deputetes

Deputetja Adelina Grainca të dielën i është bashkuar Lëvizjes Vetëvendosje. Tashmë ish partia e saj, PDK, është duke i kërkuar që ta dorëzojë mandatin e deputetes. Sekretari i PDK-së, Betim Gjoshi, është shprehur se ajo këtë mandat e ka fituar me votat e subjektit të tyre politik. “Adelinë, dorëzoje mandatin...
Lajme

Blerta Deliu e quan Adelina Graincën, tradhëtare!

Deputetja e PDK-së, Blerta Deliu-Kodra, ka reaguar pas deklaratave të Adelina Graincës, e cila sot përmes një reagimi tha se ju bashkua Lëvizjes Vetëvendosje pasi nuk kishte hapësirë të mjaftueshme në PDK. Deliu-Kodra përmes një postimi në Facebook, thotë se dy ditë më parë ka drekuar së bashku, me të...