archiveAbelard Tahiri

Lajme

Tahiri: Dje kam ekstraduar një person të kërkuar nga Gjermania

“Dje kam ekstraduar një person të shpallur në kërkim ndërkombëtar nga autoritet gjermane, si i dyshuar për kryerjen e veprës penale vrasje e rëndë”, ka thënë Tahiri. Tahiri ka thënë se prej që është bërë ministër ka eliminuar zbrazëtirat ligjore që të dyshuarit për vepra penale i kanë shfrytëzuar për...
Lajme

“Isa Mustafa e sheh ëndërr çdo natë koalicionin me PDK’në”

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka thënë se koalicioni me Partinë Demokratikë të Kosovës, është ëndrra që kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, e sheh çdo natë. Ai ka thënë që kur është demokracia në Kosovë, Mustafa është mësuar me humbjen e zgjedhjeve. “Këto që janë...
Lajme

“PDK dhe Kadri Veseli sot u rreshtuan fuqishëm për interesat e vendit:

Ministri i Drejtësisë, njëherit anëtari i Kryesisë së PDK-së, Abelard Tahiri ka thënë se miratimi i rezolutës së sotshme për dialogun me Serbinë, krijon një rrethanë të re politike, jashtëzakonisht të rëndësishme për unitetin e spektrit politik. Përmes një postimi në rrjetin social Facebook, Tahiri ka vlerësuar se Partia Demokratike...
Lajme

“Me Kodin e ri Penal, ngasja nën ndikim alkooli ju dërgon në burg”

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri, ka ftuar qytetarët që të jenë të kujdesshëm në komunikacion dhe të respektojnë rregullat e trafikut, duke njoftuar se me Kodin e ri penal që është miratuar së fundmi, janë ashpërsuar masat ndaj papërgjegjshmërisë së shoferëve, veçmas atyre që vozisin nën ndikimin e alkoolit. Përmes...
Lajme

QKUK bëhet me 750 shtretër të rinj

750 shtretër u blenë për qendrën kryesore spitalore të vendit – 300 të parët arritën tashmë në disa klinika. Pacientët u gëzuan se tani e kanë një hall më pak, e drejtuesit e reparteve se do të kenë më pak ankesa, njofton Klan Kosova. Kronikë nga KlanKosova. https://www.youtube.com/watch?v=xP5h7KTBymQ...
Lajme

Tahiri njofton shoqërinë civile për “Drejtësia 2020”

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka vazhduar takimet me shoqërinë civile. Kësaj radhe, në mëngjes pune me ta, ka diskutuar për iniciativën e fundit të tij, agjendën e përbashkët me Këshillin Gjyqësor dhe Prokurorial, “Drejtësia 2020”. Në postimin e tij në rrjetin social Facebook, Tahiri ka theksuar rëndësinë që kanë...
1 2 3 4
Page 3 of 4