archiveAbelard Tahiri

Lajme

Për çfarë i shpenzuan tre këshilltarët e Abelard Tahirit 27 mijë euro?

Duket paradoksale, por vetëm njëri prej këshilltarëve të ministrit në largim të Drejtësisë, Abelard Tahirit, ka fituar më shumë nga mëditja sesa vetë ministri. Altin Ademi që mbanë postin e shefit të kabinetit dhe postin e këshilltarit politik është vetëm njëri prej tre këshilltarëve të kushtueshëm të Abelard Tahirit, raporton...
Lajme

Mediat: Abelard Tahiri i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale

Ministri i Drejtësisë në largim, Abelard Tahiri, është i ftuari i radhës nga Gjykata Speciale. RTV Dukagjini nga burime shumë të sigurta ka mësuar që ministri Tahiri ka marrë ftesë nga Specialja dhe të udhëtojë për në Hagë në fund të muajit tetor. Përndryshe, gjatë të martës Gjykata Speciale ka...
Lajme

Pas akuzave nga BE-ja, lajmërohet Abelard Tahiri, s’e përfill kërkesen e tyre

Ministri në detyrë i Drejtësisë, Abelard Tahiri ka deklaruar se emërimi i noterëve të rinj do të marrë epilog legjitim në harmoni të plotë me ligjin dhe në partneritet të plotë me Oden e Noterëve të Republikës së Kosovës. Deklarata e plotë e Tahirit: “Përgjatë dy viteve të fundit, pikërisht...
Lajme

Bashkimi Evropian i jep ‘goditje të fortë’ Abelard Tahirit

Bashkimi Evropian i ka dhënë një goditje të qartë idesë së ministrit në largim, Abelard Tahiri që t’i emërojë noterët e rinj. Përmes një deklarate, zyra e BE-së në Kosovë konsidenron se vendimi për këtë duhet t’i lihet qeverisë së re, shkruan Gazeta Sinjali. “Bashkimi Evropian është një mbështetës i...
Lajme

Tahiri paralajmëron fitoren e PDK’së

Ministri i Drejtësisë Abelard Tahiri është i bindur në fitoren e Partisë Demokratike të Kosovës. Në një postim në rrjetin social Facebook, ministri i Drejtësisë ka shkruar se nga fitorja e madhe e PDK-së na ndajnë vetëm 5 javë. Tahiri ka përmendur arritjet që ka bërë në drejtimin e Ministrisë...
Lajme

Veseli: Të gjithë të korruptuarve do t’u konfiskohet pasuria e paligjshme

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, njëherësh lider i PDK-së, Kadri Veseli i shoqëruar nga ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, ka vizituar sot Agjencinë për Administrimin e Pasurisë së Sekuestruar ose të Konfiskuar, e cila administron me asete të konfiskuara në vlerë prej rreth 40 milionë euro. ideri i PDK-së, Kadri...
Lajme

Tahiri: Më shumë ka bo skandale AAK-ja për 2 vjet, sesa PDK-ja për 12 vjet

Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike të Kosovës (PDK), Abelard Tahiri ka theksuar se gjatë 12 viteve që ka qenë në pushtet partia e tij, në Kosovë janë bërë një sërë arritjesh, veçanërisht në arsim dhe në aspektin e rritjes së pagave. Tahiri, në një intervistë për emisionin “Përballje ditore”...
1 2 3 4
Page 2 of 4