archiveAAK

Lajme

Qeveria e re/ Këtë ministri do ta drejtojë Meliza Haradinaj

Është nënshkruar marrëveshja për koalicion mes LDK’së dhe AAK’së, të cilat pritet të qeverisin bashkë, teksa kësaj të fundit do t’i përkasin 4 ministri, edhe ajo e Punëve të jashtme, shkruan Gazeta Metro. Këtë e ka konfirmuar Ramush Haradinaj përmes një prononcimi për media. “U nënshkru marrëveshja besojmë se me...
Lajme

AAK pro idesë për një Qeveri të LDK’së

Ora 16 e së martës do të përcaktojë nëse LDK-ja dëshiron të bëjë koalicion me AAK-në dhe Nismën Socialdemokrate. Për këtë do të vendosin anëtarët e Këshillit të Përgjithshëm, pasi kreu i LDK-së, Isa Mustafa, u ka kërkuar atyre që të deklarohen në mënyrë elektronike, raporton KOHA. Arban Abrashi ka...
Lajme

LDK, PDK, AAK e NISMA i përgjigjen Agim Bahtirit për deklaratën ku përmendet vëllavrasja ia faturojnë Vetëvendosjes

Situata në vend, si pasojë e përhapjes së koronavirusit nuk po i ndal përplasjet politike. Pas mocionit, e paralajmërimit se mund të krijohet qeveri e re pa shkuar në zgjedhje, Agim Bahtiri, kryetar i Mitrovicës e anëtar i LVV’së kërcënoi me vëllavrasje. Këto deklarata të tij i kanë dënuar nga...
1 3 4 5 6 7 15
Page 5 of 15