archiveAAK

Lajme

Përfundon takimi i liderëve të partive të koalicionit qeverisës

Kryeministri Avdullah Hoti është takuar sot me liderët dy partnerëve të koalicionit qeverisës, Ramush Haradinajn e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe Fatmir Limajn e Nismës Socialdemokrate. Pas përfundimit të takimit, kreu i Nismës ka deklaruar se takimi ishte “i rregullt” dhe në kuadër të një nisme të partnerëve të...
Lajme

Nga AAK-ja paralajmërojn prishje të koalicionit Qeverisës me LDK?

Kryeministri Avdullah Hoti, ka emëruar si Koordinator Shtetëror për Dialogun me Serbinë, Skender Hysenin, e kjo ka shkaktuar pakënaqësi të madhe tek AAK, pasi ky veprim i Hoti nuk ishte paralajmëruar për partnerët e koalicionit, shkruan Gazeta Metro. Ishte kreu i AAK’së, Ramush Haradinaj i cili paralajmëroi kryeministrin Hoti se...
Lajme

Del pozitiv me COVID 19 vajza e deputetes së AAK’së

Është infektuar me koronavirus një vullnetare e Repartit të Emergjencës, bashkë me personel tjerë shëndetësor. E infektuara është vajza e deputetes së AAK-së, Teuta Haxhiu, e cila konfirmoi lajmin. Postimi i plotë: Të dashur qytetarë, Pas katër muaj përkushtimi e angazhimi vullnetar në vijen e parë kundër Pandemisë, si vullnetare...
Lajme

Deputeti i AAK-së Rasim Selmanaj i infektuar me Covid-19

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), Rasim Selmanaj njoftoi sot përmes FAcebook se ka rezultuar pozitiv me Covid-19. “Para pak çasteve më thirrën nga Instituti (IKSHPK) dhe me njoftuan se kam rezultuar pozitiv!”, shkroi deputeti Selmanaj, duke konfirmuar se tash e pesë ditë ka qenë me simptome të...
Lajme

Deputeti i AAK-së ‘thumbon’ VV-në , ja çfarë thotë

Deputeti i AAK-së, Gazmend Syla ka reaguar ndaj Vetëvendosjes në një postim në Facebook. Ai ka thënë se qeveria nuk është parti politike e as pronë e kryeministrit dhe se qëndrimi e votimi ndryshe përbën vlerë të demokracisë. Syla ka thënë se VV është aty ku është sot pikërisht për...
Lajme

Nënshkrimit të koalicionit LDK-AAK, vjen reagimi nga VV

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar menjëherë pas arritjes së marrëveshjes për koalicion midis Lidhjes Demokratike të Kosovës dhe Aleancës për Ardhmëri të Kosovës. Zyrtari për informim i kësaj parte, Arlind Manxhuka nëpërmjet një postimi në Facebook, ka reaguar lidhur me këtë marrëveshje të ciën e quan marrëveshje të turpit. Sipas Manxhukës...
1 2 3 4 5 6 15
Page 4 of 15