archiveAAK

Lajme

Haradinaj i quajti hajna të “Prontos”, vjen reagimi i PDK’së

Pas deklaratave që Ramush Haradinaj i ka dhënë për PDK-në, duke i quajtur hajna të “Prontos”, ka ardhur reagimi nga partia e Veselit. Zëdhënësi i PDK-së, Avni Bytyqi ka ironizuar me këtë deklaratë të Haradinajt. Reagimi i plotë: Sa here qe flet Ramush Haradinaj, banori i lagjes marigona, i vetquajtur...
Lajme

Tha se presidenti i taon PDK’së, AAK i reagon Isa Mustafës

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK), nuk pritet ta përkrahë ndonjë kandidat tjetër për postin e presidentit, veçse propozimin e tyre, Ramush Haradinajn, raporton GazetaBlic. Kështu ka thënë për GazetaBlic, deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Rasim Selmanaj. “Ne po duhet ta përsërisim qëndrimin tonë. Ne kemi kandidatin për...
Lajme

AAK këmbëngulëse: Përkrahim vetëm Ramush Haradinajn për president

Kur bëhet fjala për pozitën e presidentit të Kosovës, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës këmbëngulin se ju takon atyre kjo pozitë tani pasi Hashim Thaçi dha dorëheqje pas konfirmimit të aktakuzave nga Specialja, shkruan Gazeta Metro. Është ministri i Drejtësisë, Selim Selimi, i cili po thotë se pozita e presidentit...
Lajme

Vdes zyrtari i AAK-së

Kryetari i AAK-së, Ramush Haradinaj, njofton për ndarjen nga jeta të asamblistit të partisë së tij, Muhamet Mustafa. “Komuna e Obiliqit sot humbi një punëtor dhe aktivist të zellshëm”, shkruan Haradinaj ndër të tjera, transmeton Gazeta Express. Postimi i tij i plotë: Lajmi për ndarjen nga jeta të asamblistit të...
1 2 3 4 5 14
Page 3 of 14