archiveAAK

Lajme

Erolld Belegu: PDK’në e ka kapur paniku nga humbja

Nënkryetari i AAK-së dhe këshilltari i Haradinajt, Erolld Belegu ka reaguar ndaj lajmeve të fundit që po qarkullojnë nga media të PDK-së dhe sulmeve që po i bëhen atij. Belegu ka thënë se këto lajme po vijnë pas panikut të PDK-së për humbje. “Sulmet e fundit të PDK-së ndaj meje...
Lajme

PSD: Ferizaj i tha po fuqishëm koalicionit për 100% Kosovë

Koalicioni AAK-PSD ka mbajtur një tubim parazgjedhor në qytetin e Ferizajt. Përmes një komunikate për media të PSD-së, thuhet se “ky qytet i bukur i tha po fuqishëm koalicionit për 100% Kosovë. Sepse ne e kemi përkushtimin, e kemi dijen dhe e kemi guximin për t'ia ruajtur dinjitetin shtetit tonë”....
Lajme

AAK’ja e prish koalicionin me këtë parti politike

Kryetari i Komunë së Gjakovës, Ardian Gjini, ka bërë me dije se është votuar buxheti i kësaj komune për vitin 2020, por pa mbështetjen e asamblistëve të PDK-së. Ai ka thënë se për këtë arsyeje ka prishur koalicionin me PDK-në në Gjakovë. “Sot kaloi buxheti i Komunës se Gjakovës për...
Lajme

Sinani votuesve: Duke iu dhënë mbështetje kandidateve të cilët kandidojnë për herë të parë, ju e përtrini klasën politike

Ish-moderatori i njohur, profesor universitar, tashmë edhe aktivist politik, Resul Sinani, përmes një postimi në profilin e tij ën facebook, u ka thënë vutuesve se "Duke iu dhënë mbështetje kandidatëve tëe cilet kandidojnë për herë të parë ju e përtrini klasën politike të vendit tonë dhe i shtoni asaj vlera...
Lajme

“Partitë që po garojnë për vendin e parë”

Analisti politik, Adrian Çollaku, ka thënë se katër parti janë në garë për vendin e parë. Sipas tij, LDK, VV, PDK e AAK-PSD, garojnë për vendin e parë, derisa koalicioni Nisma-AKR mund t’i kalojnë 10 deputetë. Ai tha se është i çuditshëm kthimi i disa figurave në listën zgjedhore te...
Lajme

Resul Sinani nis garën për deputet në Kuvendin e Kosovës, mbanë numrin 95 në listën e koalicionit AAK-PSD

Ish-moderatori i njohur, profesor universitar, tashmë edhe aktivist politik, Resul Sinani, ka nisur garën e tij për deputet në Kuvendin e Kosovës, i cili mbanë numrin 95 në koalicionin AAK-PSD, raporton Korrespodenti. Sinani, ditë më parë, përms një postimi në profilin e tij në facebook e kishte konfirmaur se është...
1 2 3 4 5 8
Page 3 of 8