archiveAAK

Lajme

“Na kemi shpresu që PSD i mbledh votat, ata kanë shpresu te ne”

Kryetari i AAK-së dhe njëherazi kryeministër në detyrë, Ramush Haradinaj ka thënë se Aleanca ka fituar rritje në zgjedhjet e 6 tetorit, e cila ka marrë 100 mijë vota. “Jemi shumë falënderues votuesve pasi asnjëherë s’kemi pas këtë rezultat për koalicion AAK-PSD”, ka thënë ai në Pressing. Ai tha se...
Lajme

Haradinaj deklarohet për herë të parë pas humbjes së zgjedhjeve

Kryeministri në detyrë, njëherësh kreu i AAK-së, Ramush Haradinaj, në emisionin ‘Debat Plus’ me Ermal Pandurin në RTV Dukagjini, është deklaruar rreth rezultatit të AAK-së në zgjedhjet parlamentare, të cilat janë mbajtur më 6 tetor. Haradinaj ka thënë se më 6 tetor Kosova e ka dhënë provimin si demokraci, teksa...
Lajme

Vjedhje masive e votave mes kandidatëve të AAK-së e PSD-së

Rinumërimi i votave në 314 venvotime në mbarë Kosovën ka nxjerrë në pah manipulime masive me vullnetin e qytetarëve. Bëhet fjalë për vjedhje të votave mes kandidatëve të të njëjtit subjekt politik. Më e theksuar duket të jetë ky fenomen te subjekti i certifikuar gjegjësisht koalicioni AAK-PSD-PD, gjegjësisht votat e...
Lajme

Sinani: Vizioni për 100% i jep fund atyre që për 20 vjet thanë se dinë gjithçka, por dështuan në shumëçka

Kandidati për deputet në Kuvendin e Kosovës nga radhët e AAK-PSD, Resul Sinani, në fjalimin e tij gjatë tubimit elektoral në Prizren, ka treguar pse është rreshtuar në pas konceptit 100% shtet, raporton Korrespodenti. "Unë, sado që jam kandidat për deputet në listën e Koalicionit AAK-PSD 100% Kosovë, e llogaris...
Lajme

Mbështetje e madhe e gjilanasve për Haradinajn kryeministër

Koalicioni AAK-PSD sot ka mbajtur një tubim në Gjilan, në lagjen Dardania. Në këtë tubim, ku kanë folur kandidatët për deputetë, Shpend Ahmeti dhe Kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj, është parë një numër i madh i qytetarëve. Haradinaj ka shpalosur para qytetarëve të Gjilanit arritjet e deritashme, projektet e realizuara...
Lajme

Gani Dreshaj: Pas 6 tetorit, pres t’i kemi 44 deputetë

Gani Dreshaj, kandidat për deputet nga AAK-PSD, u shpreh i bindur në fitoren e këtij koalicioni në zgjedhjet e 6 tetorit. Ai në Magazina Zgjedhore foli për pritshmërie e tij nga këto zgjedhje. “Unë pres vota nga tërë Kosova, besoj që ky koalicioni nuk do të dalë me më pak...
1 2 3 4 8
Page 2 of 8