archiveAAK

Lajme

Kadaj-Bujupi: Ne nuk ndryshojmë parimet si LDK, që ia mbajti “zhagun” PDK-së sa ishte në Qeveri

Sekretarja organizative në AAK, Donika Kadaj-Bujupi ka thënë se në rrethanat që jemi, Qeveria po vazhdon punën pavarësisht mospajtimeve mes aleatëve. Kadaj-Bujupi në “Debat Plus” më Ermal Pandurin në RTV Dukagjini ka thënë se asnjë prej subjekteve në Kosovë nuk është shprehur kundër taksës ndaj mallrave serbe. Deputetja e AAK-së...
Lajme

A po i bashkohet Milaim Zeka grupit parlamentar të AAK-së?

Deputeti i Nismës Socialdemokrate, Milaim Zeka i ka “ngrohur” raportet e tij me AAK-në. Madje sipas disa burimeve, Zeka ka gjasa që të jetë pjesë e grupit parlamentar të AAK-së. Se Zeka po respektohet dhe po e respekton partinë e Haradinajt, tregojnë edhe këto foto të para pak minutave. Zeka...
Lajme

“Ndërprerjet e rrymës nuk po ndodhin rastësisht në këtë fazë”

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga radhët e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Donika Kadaj-Bujupi, ka folur për reduktimet e energjisë elektrike në të gjitha komunat e vendit. Kadaj-Bujupi, gjatë një paraqitjeje në emisionin “DPT Te Fidani”, në televizionin T7, i ka cilësuar të pavërteta pohimet e Kompanisë Kosovare për...
Lajme

Deputeti dyshon se KEDS-i e shkaktoi qëllimisht krizën energjetike

Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitaj, dyshon se kriza me energji elektrike u shkaktua qëllimisht për llogari të dikujt. Prandaj, në rrjetin social Facebook, deputeti Nitaj ka pyetur nëse vet KEDS-i e ka shkaktuar këtë krizë energjetike. “A është e mundur që KEDS ta ketë shkaktuar qëllimisht...
Interesante

Deputeti kosovar që iu lë “gojëhapur” me talentin e tij

Rrallë degjohet duke folur ose debatuar në Kuvend, por deputeti i AAK-së, Bekë Berisha po del të jetë shumë aktiv në një fushë tjetër. Larg Kuvendit e afër natyrës, Berisha vazhdimisht po tregon aftësitë e tij fizike me akrobacionet që po bën, shkruan Magazina.al Edhe këtë herë Berisha, diku në...
1 12 13 14
Page 14 of 14