archiveAAK

Lajme

Babë e bir braktisin PDK’në për AAK’në

Ish-nënkryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Dega në Klinë, Enver Berisha zyrtarizoi dy javë më parë rikthimin e tij në Aleancën për Ardhmërinë e Kosovës. Në pritjen që i bëri lideri Ramush Haradinaj, ish-asamblisti i Partisë Demokratike të Kosovës konfirmoi rikthimin e tij në AAK, raporton Paparaci. Ish-nënkryetari i PDK-së,...
Lajme

Nga AAK thonë se koha është që Haradinaj të jetë kryeministër

Zëdhënësi i AAK-së Lulzim Blaka, ka publikuar disa prej të arriturave që sipas tij ka shënuar Kosova në kohën kur udhëhiqej nga kryeministri Ramush Haradinaj. Blaka ka përmendur si suksese të Haradinajt, rrymë 24 orë, taksën 100% ndaj Serbisë, formimin e ushtrisë etj. Në postimin që ka bërë Blaka thuhet...
Lajme

AAK i quan mashtrim ordiner masat e propozuara nga qeveria

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës (AAK) ka reaguar ndaj pakos së propozuar nga Qeveria e Kosovës, duke thënë se ajo nuk është asgjë tjetër vetëm se një mashtrim ordiner nga kryeministri Albin Kurti. Në një reagim për media, AAK-ja thotë se tejkalimi i krizave nuk bëhen përmes lëmoshës, por përmes...
Lajme

Opozita mbledh nënshkrimet për themelimin e Komisionit Hetimor për punësimin e militantëve të VV’së në KEK dhe blerjen e energjisë

Subjektet politike opozitare kanë arritur t’i mbledhin nënshkrimet e nevojshme për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për të hetuar shpenzimet e parasë publike për blerjen e rrymës gjatë krizës energjetike. Shefat e grupeve parlamentare të PDK-së dhe AAK-së kanë bërë me dije se ky komision do t’i hetojë edhe punësimet...
Lajme

AAK’ja kërkon urgjentisht të rishikohet buxheti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka bërë thirrje Qeverisë Kurti, që ta rishikojë sa më parë buxhetin për shkak të krizës financiare që ka kapluar vendin. Kryetari i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, tha se kanë ndryshuar të gjitha parashikimet, janë rritur çmimet e produkteve dhe është shtuar inflacioni. “Janë...
Lajme

PDK-AAK arrijnë koalicion për të bashkëpunuar në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur koalicion paszgjedhor në komunën e Kaçanikut, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë ka bërë të ditur kryetari i Kaçanikut, Besim Ilazi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook. “Arrihet marrëveshja. Është arritur marrëveshja e koalicionit mes Partisë Demokratike të Kosovës-...
Lajme

Nuk pritej- Jep dorëheqje kreu i AAK-së në Junik

Kandidati i AAK’së për kryetar të Kamenicës në zgjedhjet lokale të këtij viti, Agron Kuçi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e të parit të AAK’së në këtë komunë pasi dështoi për të fituar mandatin e dytë si kryetar. Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Kuçi ka shpjeguar...
1 2 3 17
Page 1 of 17