archiveAAK

Lajme

Opozita mbledh nënshkrimet për themelimin e Komisionit Hetimor për punësimin e militantëve të VV’së në KEK dhe blerjen e energjisë

Subjektet politike opozitare kanë arritur t’i mbledhin nënshkrimet e nevojshme për themelimin e Komisionit Hetimor Parlamentar për të hetuar shpenzimet e parasë publike për blerjen e rrymës gjatë krizës energjetike. Shefat e grupeve parlamentare të PDK-së dhe AAK-së kanë bërë me dije se ky komision do t’i hetojë edhe punësimet...
Lajme

AAK’ja kërkon urgjentisht të rishikohet buxheti

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës i ka bërë thirrje Qeverisë Kurti, që ta rishikojë sa më parë buxhetin për shkak të krizës financiare që ka kapluar vendin. Kryetari i këtij subjekti, Ramush Haradinaj, tha se kanë ndryshuar të gjitha parashikimet, janë rritur çmimet e produkteve dhe është shtuar inflacioni. “Janë...
Lajme

PDK-AAK arrijnë koalicion për të bashkëpunuar në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur koalicion paszgjedhor në komunën e Kaçanikut, shkruan Gazeta Sinjali. Këtë ka bërë të ditur kryetari i Kaçanikut, Besim Ilazi, përmes një postimi në rrjetin social Facebook. “Arrihet marrëveshja. Është arritur marrëveshja e koalicionit mes Partisë Demokratike të Kosovës-...
Lajme

Nuk pritej- Jep dorëheqje kreu i AAK-së në Junik

Kandidati i AAK’së për kryetar të Kamenicës në zgjedhjet lokale të këtij viti, Agron Kuçi, ka dhënë dorëheqje nga pozita e të parit të AAK’së në këtë komunë pasi dështoi për të fituar mandatin e dytë si kryetar. Nëpërmjet një shkrimi në llogarinë e tij në Facebook, Kuçi ka shpjeguar...
Lajme

AAK fiton më shumë komuna se Vetëvendosje

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka fituar 5 komuna në zgjedhjet lokale që u mbajtën këtë vit, duke lënë pas Lëvizjen Vetëvendosje, partia në pushtet me katër komuna të fituara. Partia me më së shumti komuna të fituara është PDK, me gjithsej nëntë, pas përfundimit të numërimit në shumicën e...
Lajme

Koalicion i papritur në këtë komunë shumë të përfolur

Partia Shqiptare Demokristiane e Kosovës ka marrë vendim që në garën e balotazhin në Gjakovë të mbështesë kandidatin e AAK-së, Ardian Gjini. “Në mënyrë unanime kemi vendosur që ne si PSHDK të kemi marrëveshje me subjektin politik AAK. Ftojmë elektoratin tonë që të dielën ta mbështesin Gjinin për kryetar të...
Lajme

Nuk pritej: VV dhe AAK bëjnë koalicion në këtë komunë

Dega e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Viti ka njoftuar se ka marrë vendim që në raundin e dytë të zgjedhjeve lokale për Kryetar të Komunës së Vitisë do ta mbështesin kandidatin e Lëvizjes Vetëvendosje, Arsim Ademi. Lajmi është bërë i ditur përmes një komunikate në një postim në...
Lajme

PDK dhe AAK bëjnë koalicion në këtë komunë

Partia Demokratike e Kosovës dhe Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës kanë arritur marrëveshje koalicioni në qytetin e Vushtrrisë për raundin e dytë të zgjedhjeve që do të mbahet më 14 nëntor. Kështu u bë e ditur vet kandidati i PDK-se për kryetar të kësaj komune, Ferit Idrizi. “Të zotuar në...
Lajme

AAK dhe LDK arrijnë koalicion në këtë komunë

AAK-ja do ta përkrahë LDK-në në zgjedhjet e balotazhit për kryetarë komunash në Fushë Kosovë. Kjo është bërë e ditur me anë të një komunikate për media nga AAK të cilët kanë kërkuar nga votuesit e tyre që të përkrahin kandidatin e LDK-së, Burim Berisha. “Vota e çdo antari të...
Lajme

AAK mbështet LDK-në në këtë komunë

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka vendosur që në garën e balotazhit në Fushë Kosovë të rreshtohet krah Lidhjes Demokratike të Kosovës. Kështu ka bërë të ditur kryetari i degës së AAK-së në Fushë Kosovë, Besnik Shala, i cili tha se pas konsultimit me të gjitha strukturat e kësaj partie...
1 2 3 17
Page 1 of 17